×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Veido serumas: 5 priežastys jį įtraukti į odos priežiūros rutiną

Veido serumas: 5 priežastys jį įtraukti į odos priežiūros rutiną

Makiažo valiklis, prausiklis, tonikas, akių serumas, veido serumas, retinolis, drėkinamasis kremas, probleminių vietų priemonės ir veido aliejus: labai norint, į veido odos priežiūros rutiną galima įtraukti tiek priemonių, jog joms suskaičiuoti neužteks vienos rankos pirštų. Ir nors dalį priemonių praleidus, nieko nenutiktų, yra priemonių, kurias rekomenduojama naudoti kiekvieną rytą ir vakarą. Veido serumas – viena jų.

Kodėl veido serumas toks svarbus ir kodėl jį rekomenduojama naudoti kiekvienam odos tipui? Žemiau – net penkios priežastys, atsakančios į šį klausimą.

1 priežastis: veido serumas veikia intensyviai

Veido serumas – tai koncentruota aktyviųjų ingredientų priemonė, dažniausiai veikianti intensyviau nei kiti kosmetikos produktai. Skirtingi serumai gali atlikti daugybę funkcijų – šviesinti, stabdyti priešlaikinį senėjimą, šveisti ar padėti kovoti su spuogeliais. Visgi kone populiariausia jų yra odos drėkinimas ir maitinimas.

Pagal savo tekstūrą drėkinamieji arba maitinamieji serumai dažniausiai skirstomi į dvi grupes: vandens pagrindo (lengvuosius) ir aliejinius (sunkiuosius). Būtent lengvesnės tekstūros ir vandens pagrindo serumai sugeba pamaitinti odą taip intensyviai, kaip to nepadaro jokie kiti drėkinantys ar maitinantys kremai. Paslaptis – aktyviosios medžiagos, prasiskverbiančios net į kelis odos sluoksnius.

Pavyzdžiui, „Uoga Uoga“ serumuose yra naudojamos dviejų skirtingų molekulių hialurono rūgštys. Iš smulkesnių molekulių sudaryta hialurono rūgštis drėkina paviršinį odos sluoksnį, didina jos elastingumą ir užpildo raukšleles, taip pagerindama jų išvaizdą. Tuo tarpu hialurono rūgštis, sudaryta iš stambesnių molekulių, ne tik drėkina paviršinį odos sluoksnį, bet ir ramina odą.

2 priežastis: atkuriamasis veido serumas gali pristabdyti priešlaikinį senėjimą

Nors neišvengiamai senstame visi, mūsų oda dažnai yra linkusi senti anksčiau negu likęs organizmas. Tai vadinama priešlaikiniu senėjimu – procesu, kurio metu dėl išorinių dirgiklių, pavyzdžiui, odą varginančių klimato sąlygų, tiesioginių saulės spindulių, drėkinimo stokos ar žalingų įpročių, oda ima senti greičiau.

Odai senstant, dėl plonėjančio epidermio ji tampa plona ir labiau paveiki išorės dirgikliams. Būtent todėl nuo maždaug 25-erių metų verta suteikti šansą giliau drėkinančiai kosmetikai. Serumas – viena populiariausių gilaus drėkinimo priemonių.

Atkuriamieji serumai gali būti aliejiniai arba lengvieji. Lengvieji serumai dažniausiai yra prisotinti natūralių aktyviųjų ingredientų: hialurono rūgšties, beta-gliukano ar cidonijų ekstrakto. Aktyviųjų ingredientų prisotinta oda atrodo gaivesnė, putlesnė, o taip užsipildo raukšlelės bei sumažėja jų matomumas. Siekiant ryškiausio efekto, serumą su hialurono rūgštimi ir kitais aktyviaisiais ingredientais geriausia naudoti ant švarios, toniku nuvalytos odos, o tik vėliau tepti drėkinamąjį veido kremą. Atkuriamasis veido serumas taip pat gali būti įmaišomas į mėgstamą dieninį ar naktinį veido kremą.

Pajutus priešlaikinio senėjimo požymius, mes rekomenduojame rinktis „Uoga Uoga“ aliejinio pagrindo serumą „Eliksyras“. Turtingas antioksidantais ir vitaminais, šis serumas tinka išsausėjusiai veido odai, skatina odos regeneraciją ir sustiprina kremo maitinamąjį poveikį. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad, kitaip nei drėkinančius serumus, aliejinį serumą geriausia naudoti ant sudrėkintos odos. Pirmiausia švarią odą sudrėkinkite veido kremu, toniku, gėlių vandeniu ar dulksna, o tik tuomet naudokite aliejinį serumą. Aliejaus pagrindo serumas taip pat tinka ir veido masažui atlikti, tad gali būti naudojamas net keliais būdais.

3 priežastis: drėkinantis veido serumas paruošia odą kitoms priemonėms

Drėkinantis veido serumas yra vertinamas ne tik dėl savo maitinančių savybių, būtinų kiekvienai veido odai. Drėkinimui skirtas koncentruotas serumas taip pat veikia kaip puikus pagrindas kitoms kosmetikos priemonėms.

Pirmiausia, veido serumas suaktyvina odą ir paruošia ją tolimesniam drėkinimui. Nors ir gali pasirodyti, jog odos drėkinimui užtenka veido kremo, serumo ir veido kremo derinys veikia efektyviau dėl skirtingų savo funkcijų. Kol vandens pagrindo drėkinantis veido serumas aktyvuoja veido odą ir leidžia jai greitai sugerti visas aktyviąsias medžiagas, drėkinamasis veido kremas jas užfiksuoja ir leidžia jas greičiau pasisavinti. Taip šis tandemas veido odai suteikia maksimalų drėkinimą. Tuo tarpu aliejiniai serumai veikia atvirkščiai: oda pirmiausia yra pamaitinama drėkinamosiomis priemonėmis, o aliejiniu serumu užfiksuojami visi aktyvieji ingredientai.

Antra, džiaugiantis sudrėkinta ir sveika veido oda, kokybišką veido serumą galima naudoti ir kaip makiažo bazę (angl. primer). Visai kaip ir makiažo bazė, kokybiškas serumas išlygina ir užpildo veido odos nelygumus, raukšleles bei sukuria barjerą tarp makiažo priemonių ir veido odos, todėl gali būti naudojamas vietoje makiažo bazės. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį, jog tai galioja tik pakankamai sudrėkintai veido odai – sausėjančią odą būtina papildomai drėkinti veido kremu.

4 priežastis: serumo užtenka ilgam

Ne ką mažiau už serumo naudojimo eigą svarbus ir jo kiekis. Kadangi serumas pasižymi itin koncentruota sudėtimi, per didelis jo kiekis gali sudirginti ir odą, ir piniginę.

Auksinė taisyklė – priklausomai nuo serumo tekstūros ir tirštumo, vienam kartui užtenka vos kelių jo lašelių. Būtent tokio kiekio koncentruoto produkto pakanka, kad būtų pasisavinti jo aktyvieji ingredientai, o serumo buteliuko užtektų ilgam laikui. Kadangi oda yra pajėgi pasisavinti tik numatytą kiekį veikliųjų medžiagų, didesnis naudojamas kiekis gali dirginti odą arba likti tiesiog iššvaistytas.

Žinoma, prieš pradedant naudoti bet kokią naują kosmetikos priemonę, visada rekomenduojama pasitikrinti savo odos jautrumą. Tai paprasčiausia padaryti nedidelį kiekį produkto užtepant ant vidinės riešo dalies. Nors alerginė reakcija gali būti matoma jau po pirmos valandos, saugiausia produktą naudoti tuomet, kai oda niekaip nesureaguoja 24 valandas.

5 priežastis: natūralios sudėties serumai tinka visiems odos tipams

Vienas dažniausių mitų kosmetikos industrijoje sako, jog natūrali ir ekologiška kosmetika – tai tik neveiksmingi aliejai, molis ir augalų ekstraktai. Deja, laikai gerokai pasikeitė.

Hialurono rūgštis, beta-gliukanas, kviečių proteinai – visa tai yra natūralios žaliavos, kuriamos žaliosiomis technologijomis ir naudojamos mūsų veido serumuose. Kartu su šiomis aktyviosiomis medžiagomis veikiantys aliejai yra nerafinuoti, šalto spaudimo, daugiausia išauginti ekologiniuose ūkiuose, todėl galiausiai produktų sudėtį sudaro veiksmingos natūralios žaliavos, nedirginančios net ir jautrios odos.

Pavyzdžiui, mūsų natūraliame serume „Esencija“ galima aptikti net kelis aktyviuosius ingredientus: hialurono rūgštį, fitosterolius, argano, erškėtrožių ir spanguolių aliejus. Natūralūs ir gerai pažįstami ingredientai ir aliejai, veikdami kartu su „žaliųjų technologijų“ išradimais, užtikrina, jog veido serumas ne tik sukurtų vienkartinį sudrėkintos odos efektą, bet garantuotų ilgalaikį odos drėkinimą.