Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English
CONTINUEAr nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?
TĘSTINemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 30 €
Užsisakyk iki 12.16 (imtinai) ir gauk iki Kalėdų
Pirk už 65 € ir gauk DOVANŲ!
Plaukų priemonės ir jų labirintai: kaip sukurti tobulą priežiūros rutiną?
Kiek kartų bandėte naudoti aplinkinių rekomenduotą plaukų priežiūros produktą ir pykote, kad jis neveikia? Labai gali būti, kad čia ne priemonė kalta, o jūs – tiksliau, jūsų plaukai. Visi plaukai yra skirtingi, tad skirtingai tinka ir plaukų kosmetikos priemonės. Tačiau kaip atrasti tobulą savo plaukų priežiūros rutiną? Kokios plaukų priemonė yra būtinos, o kurios – tik papildomos?
Plaukų priežiūros priemonės ir jų rutina: nuo ko pradėti?
Plaukų priežiūros rutinoje, kaip ir veido odos priežiūroje, nėra universalių taisyklių: tai, kas veikia vienam, gali neveikti kitam. Būtent todėl geriausia pradėti nuo savo plaukų ir galvos odos pažinimo.
Norint atrasti sau labiausiai tinkančias plaukų priežiūros priemones, derėtų atsakyti į kelis pagrindinius klausimus:
Pavyzdžiui, atsakymas į pirmąjį klausimą gali nustatyti, koks šampūnas yra reikalingas. Tiesūs plaukai yra linkę gerokai greičiau riebaluotis negu garbanoti, todėl tokiems plaukams geriau naudoti itin švelnius, galvos odos neapsunkinančius, kasdienio naudojimo šampūnus. Tuo tarpu dažytus ar chemiškai apdorotus plaukus geriau saugoti ir plauti kiek rečiau – atkuriamosios plaukų priemonės pasirūpins, kad plaukai ne tik nesausėtų, bet ir taip greitai neprarastų spalvos.
Dažnas džiovintuvo ar kitų kaitrą sukuriančių prietaisų naudojimas vargina plaukus, todėl tokiu atveju į plaukų priežiūros rutiną geriau įtraukti apsaugines priemones, padedančias sukurti karščio barjerą. Jeigu plaukus džiovinate natūraliai, pakaks ir pagrindinių produktų – šampūno bei kondicionieriaus.
Itin svarbu atsižvelgti ir į plaukų problematiką. Pleiskanojančiai galvos odai yra sukurti specialūs šampūnai, padedantys ne tik nušveisti galvos odą ir pagreitinti jos atsinaujinimo procesą, bet ir kovojantys su pleiskanas sukeliančiu grybeliu. Besielektrinantiems ir pūstis mėgstantiems plaukams padės kokybiškas kondicionierius.
Plaukų priežiūros priemonės, kurių nevalia praleisti
Kad ir koks jūsų plaukų tipas, įprasta priežiūros rutina dažniausiai susideda iš kelių pagrindinių žingsnių: plovimo, kondicionavimo, drėkinimo, stilizavimo ir probleminių vietų, pavyzdžiui, galiukų, priežiūros. Ir nors visos šios priemonės užtikrina puikų galutinį vaizdą, dalis priemonių yra svarbesnės už kitas.
Jokia plaukų priežiūros rutina neapsieina be šampūno. Šį geriausia rinktis pagal savo plaukų tipą ir turimas problemas. Kaip ir minėta, tiesūs plaukai yra linkę gerokai labiau riebaluotis, todėl nereikėtų piktnaudžiauti dažnu jų plovimu – taip oda dar labiau išsausės ir dar labiau riebaluosis. Tuo tarpu garbanoti plaukai dažnai būna sausesni, todėl svarbu rūpintis pakankamu jų drėkinimu. Visgi egzistuoja ir bendra taisyklė: nepriklausomai nuo plaukų tipo, rekomenduojama rinktis natūralios sudėties šampūnus be sulfatų (SLS). Kaip tik tokie šampūnai yra mūsų asortimente.
Nepraleisti reikėtų ir plaukų kondicionieriaus. Kol pagrindinė šios plaukų priemonės užduotis yra drėkinti plaukus ir galvos odą, tinkamai parinktas plaukų kondicionierius gali padėti kovoti su kitomis plaukų problemomis – sunkiu iššukavimu, pasipūtusiais plaukai ar elektrinimusi. Pastarąją problemą dažniausiai sprendžia katijoninės druskos: jos veikia neutralizuodamos neigiamus ant plauko esančius jonus, todėl plaukai gerokai mažiau elektrinasi. Visai kaip ir šampūno atveju, renkantis plaukų kondicionierių, svarbiausia patikrinti jo sudėtį: ingredientai turėtų būti natūralūs, o tarp jų turėtumėte nerasti dažnai dirbtinį efektą sukeliančio silikono.
Plaukų kaukės – pastiprinimas įprastai rutinai
Kol nė viena plaukų priežiūros rutina neapsieina be šampūno ir kondicionieriaus, kitos plaukų priežiūros priemonės gali padėti pasiekti norimą efektą kaip pagalbiniai įrankiai.
Kone populiariausiomis pagalbinėmis plaukų priežiūros priemonėmis yra laikomos plaukų kaukės. Šios, pagal savo konsistenciją ir veikimo principus, yra skirstomos į dvi pagrindines grupes – kremines ir aliejines.
Kreminės kaukės savo tekstūra primena kondicionierius ir yra naudojamos tarsi pastiprinimas pastariesiems. Pavyzdžiui, mūsų asortimento maitinamąsias ar atstatomąsias kaukes geriausia naudoti po galvos plovimo: ja padenkite plaukus nuo jų šaknų iki galiukų, palaikykite 10-15 minučių ir tuomet išskalaukite. Šios atkuriamosios plaukų priemonės yra paskutinis žingsnis plaukų priežiūros rutinoje – išskalavus plaukus, jie bus glotnūs ir minkšti.
Tuo tarpu aliejinės kaukės yra skirtos naudoti plaukų priežiūros rutinos pradžioje. Alyvuogių ir ricinų aliejais, vitaminu E bei kitais augaliniais ekstraktais praturtintos priemonės yra naudojamos prieš galvos plovimą. Ištrinkite plaukus aliejumi-kauke, juos pridenkite rankšluosčiu ar kepurėle, leiskite plaukams pasisavinti visas veikliąsias medžiagas ir tik tuomet imkitės šampūno bei kondicionieriaus. Plaukai dar labiau padėkos, jeigu kaukei leisite įsigerti per naktį – taip plaukų priemonės efektas bus pats efektyviausias.
Kitos plaukų priežiūros priemonės – pagal poreikį
Plaukų priežiūros rutina neturi susidėti tik iš šampūno, kondicionieriaus ir plaukų kaukės. Juk ne veltui sakoma: plaukų grožis tiesiogiai proporcingas rūpesčiui jais.
Papildomos plaukų priežiūros priemonės dažniausiai sprendžia skirtingas galvos odos arba plaukų problemas: