×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Grožio tendencijos 2022: hialurono rūgštis, mikrodozės ir šaltis

Grožio tendencijos 2022: hialurono rūgštis, mikrodozės ir šaltis

Sveikiname, ilgiausiai trukę metai žmonijos istorijoje pagaliau baigėsi – laikas stačia galva nerti į naujuosius metus ir juos pradėti nuo rūpesčio bei meilės sau. 2022-aisiais tai reiškia saiką kosmetinėje, kokybiškus kosmetikos priemonių ingredientus (hialurono rūgštis – vis dar „ant bangos“), tvarius pasirinkimus ir.... šalčio procedūras.

Minimalizmas odos priežiūroje: mažiau yra daugiau

Atrodo, odos priežiūroje viskas labai paprasta: kuo daugiau produktų ant odos tepi, tuo gražiau ji švyti. Deja, tai ne visai tiesa.

Spuogeliai, bėrimai, besišerpetojanti oda ar raudonis ne visada reiškia nepriežiūrą. Visi šie simptomai dažnai pasireiškia ir nuo per didelio rūpesčio – agresyvių priemonių, pernelyg dažno šveitimo ar prausimo, daugybės nesuderinamų produktų. Būtent todėl jau antrus metus iš eilės minimalizmą kviečiama prisijaukinti ir kosmetikoje.

Kaip minimalizmas pasireiškia odos priežiūroje? Pirmiausia, vos keliais priežiūros žingsniais. Laikas pamiršti keliolika skirtingų prausiklių, valiklių, serumų ar kremų – daugybė produktų, aktyviųjų ingredientų, neteisingų sluoksniavimų ir skirtingų žingsnių dažnai silpnina apsauginį odos barjerą bei sukelia įvairių problemų.

Minimali odos priežiūra dažniausiai apsiriboja 4 žingsniais: valymu, tonizavimu, drėkinimu ir apsauga:

  1. Valymas. Nepriklausomai nuo to, naudojate makiažą ar ne, odą būtina valyti ryte ir vakare. Tam geriausia pasitelkti natūralios sudėties prausiklį, pienelį arba micelinį vandenį. Pavyzdžiui, „Uoga Uoga“ prausiklis „Gero ūpo koncentratas“ puikiai tiks kasdieniam odos valymui, o micelinis vanduo su hialurono rūgštimi įveiks ir sunkesnį makiažą, niekaip nesudirgindamas akių ar jautrios odos.
  2. Tonizavimas. Nors tonikas labai dažnai yra painiojamas su makiažo valymui skirtu miceliniu vandeniu, jo paskirtis – atstatyti normalų odos pH ir paruošti odą kitų priemonių naudojimui. Jeigu skubate, visada galite naudoti purškiamą toniką – jų rasite ir mūsų asortimente.
  3. Drėkinimas. Visavertis drėkinimas dažniausiai susideda iš dviejų žingsnių – rekomenduojamas hialurono serumas bei drėkinantis veido kremas. Kadangi miegant oda dar geriau pasisavina visas veikliąsias medžiagas, į vakaro rutiną galima įtraukti riebesnį naktinį kremą – tam puikiai tiks „Uoga Uoga“ kremas su hialuronu, fitosteroliais ir didesne aliejų koncentracija.
  4. Apsauga. Šviečia saulė ar ne, odą būtina apsaugoti nuo UV spindulių, kurie ją pasiekia ir per sunkius žiemos debesis – tam kasdien rekomenduojama naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Šią funkciją atlikti gali ir natūrali mineralinė pudra su SPF filtru.

Fermentacijos stebuklai: hialurono rūgštis – vienas jų

Apie fermentuoto maisto naudą jau girdėjome pakankamai. Tokie ingredientai kaip natūralus jogurtas, rauginti kopūstai ar kombučia gerokai praturtina organizmą mums reikalingais probiotikais. Pasirodo, fermentuoti galima ir kosmetikoje naudojamus ingredientus – taip jie tampa dar efektyvesni.

Kaip visa tai veikia? Naudojant žaliąsias technologijas ir fermentuojant kosmetikos ingredientus išsiskiria fermentai, skaidantys molekules į mažesnes. Molekulės tampa labiau koncentruotos, dėl to lengviau prasiskverbia į odą ir yra geriau pasisavinamos.

Analogišku metodu išgaunama ir jau visiems puikiai pažįstama hialurono rūgštis, kuria yra prisotinami veido serumai bei kremai. Mūsų kosmetikoje naudojama hialurono rūgštis – tai biofermentacijos būdu iš augalų išgaunamas natūralus ingredientas, užtikrinantis ilgalaikį odos drėkinimo efektą. Fermentacija šiuo atveju padeda molekules suskaidyti taip, kad jos pasiektų mažą molekulinį svorį. Tokiu būdu veido serumas ir jame veikiantis hialuronas patenka į gilesnius odos sluoksnius, prisijungia prie odoje esančio keratino, mažina raukšleles, drėkina odą ir didina jos elastingumą.

Tvarumas – ne tik pakuotėse

Ko gero būtų sunku atrasti produktų kategoriją, kurioje 2022-aisiais nedominuoja tvarumo tendencija. Kosmetikoje tvarumo šiemet ieškoma ne tik pakuotėse – ne ką mažiau svarbi ir ingredientų kilmė.

Pirmiausia, svarbus tvarus ingredientų išgavimas. Tvariam procesui užtikrinti dažniausiai naudojami sertifikuoti ingredientai – sertifikatas griežtai kontroliuoja kosmetikos gamyboje naudojamas žaliavas ir draudžia sintetines medžiagas. Pavyzdžiui, mes bendradarbiaujame su griežčiausia Europoje natūralią ir ekologišką produkciją prižiūrinčia organizacija „Soil Association“ ir naudojame tik natūraliai kosmetikai leidžiamus ir sertifikuotus ingredientus.

Žinoma, svarbi ir pakuotė. Tvariausiomis rinkoje šiuo metu laikomos aliuminio pakuotės. Teigiama, kad tinkamai rūšiuojant, aliuminį galima perdirbti amžinai, neprarandant pirminių jo savybių. Aliuminis palankus ir vartotojams – iš jo lengva išspausti paskutinius produkto likučius, todėl priemonės yra sunaudojamos iki paskutinio lašo. Ne ką mažiau populiarus ir stiklas – stiklinės pakuotės taip pat yra perdirbamos. Šias medžiagas galima derinti ir tarpusavyje: mūsų mineralinės pudros šiuo metu yra pakuojamos į stiklinius indelius su aliuminio dangteliu.

Galiausiai, atsakingi kosmetikos gamintojai renkasi daugkartinio naudojimo pakuotes bei suteikia galimybę grąžinti jau panaudotas pakuotes. Mes – ne išimtis. Savo parduotuvėse kviečiame rinktis daugkartinio naudojimo pakuotes bei užstato principu veikiančią šampūnų ir dušo želių papildymo sistemą. Mums grąžinti galite ir visas tuščias švarias pakuotes (išskyrus popierines): už tris tuščias mūsų produktų pakuotes gausite papildomą nuolaidą vienam kosmetikos produktui.

Elastingai odai – veido masažuoklis ir šalčio triukai

Jeigu šiemet išbandėte paakių vėsinimą šaltu agurku ar ledo kubeliu, jūs jau vejatės madas – šalčio terapija yra viena populiariausių 2022-ųjų odos priežiūros tendencijų.

Kaip tai veikia? Šaldymas odai suteikia lengvą šoką – tai sumažina perteklinę riebalų gamybą, sutraukia kraujagysles bei odos poras. Kaip tik dėl to oda atrodo tvirtesnė ir elastingesnė. Šaltis ypač teigiamai veikia ryte: šaldoma pabunda ne tik oda, bet ir mes patys.

Norint odą palepinti jai palankiu šalčiu, nebūtina keliauti į šalčio terapiją: suteikti odai šviežumo galima ir namų sąlygomis. Paprasčiausias būdas – šaldytuve pernakt laikomas veido serumas su metaliniu masažiniu rutuliuku. Pavyzdžiui, kol „Uoga Uoga“ odai aplink akis skirtas serumas su cidonijų ekstraktu ir hialurono rūgštimi odą drėkins iš vidaus, o šaltas metalinis rutuliukas pasirūpins rytiniu patinimu, pagerins kraujo cirkuliaciją ir raumenų įsitempimą.

Šalčio malonumą odai galima suteikti ir su šiuo metu labai populiariu „gua sha“ masažuokliu – jį padovanosime kiekvienam, apsiperkančiam už daugiau nei 60 €. Visai kaip ir serumą su metaliniu rutuliuku, „gua sha“ masažuoklį galima laikyti šaldytuve, o ryte pasirinktą serumą ar aliejų įmasažuoti masažuoklį braukiant dvejomis kryptimis – į viršų ir veido kraštus. Veido oda ypač padėkos, jeigu pasirinkto serumo sudėtyje dominuos hialurono rūgštis – taip odai suteiksite dvigubą terapiją.