×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Tradicinė ir mineralinė kosmetika: kurią rinktis?

Tradicinė ir mineralinė kosmetika: kurią rinktis?

Sunku paneigti – pasaulis kasmet vis labiau atsigręžia į natūralumą. Aprangoje tolstame nuo sintetinių audinių ir geriau renkamės medžiagas, užaugintas gamtoje. Parduotuvėje apeiname itin rafinuotus produktus ir kokybiško maisto geriau ieškome artimiausiame turguje. Galiausiai, net ir savo grožio rutinoje imame vengti sintetinių priemonių ir jų ingredientų – ieškome natūralesnių ir odai mažiau žalingų produktų.

Mineralinė kosmetika – viena dažniausiai sutinkamų alternatyvų, pakeičianti sintetines kosmetikos priemones. Kuo ši kosmetika išskirtinė? Kodėl ji vis dažniau pasirenkama vietoje tradicinės? Į visus klausimus atsakome žemiau.

Sudėtis: mineralinės priemonės reiškia mažiau ingredientų

Jeigu bent kartą patikrinote populiariųjų kosmetikos prekinių ženklų produktų sudėtį, puikiai žinote – be papildomo žodynėlio ją perprasti ne taip ir paprasta. Ciklopentasiloksanas, butileno glikolis ar silicio dimetilsililatas – visi šie pavadinimai skamba tarsi iš kitos planetos, tačiau iš tiesų yra dažnai sutinkami ingredientai kasdienio naudojimo makiažo priemonėse. Įprastai viename kosmetikos priemonės buteliuke tokių ingredientų bus bent keliolika, o tarp jų – bent keli odos dirgikliai.

Ieškantiems produktų ne tokiomis komplikuotomis etiketėmis, rekomenduojama apsvarstyti mineralines priemones. Mineralinė kosmetika – tai kosmetika, pagaminta iš natūralių mineralų. Šios priemonės dažniausiai yra birios tekstūros, todėl jų sudėtis yra itin trumpa, sudaryta iš švarių ir natūralių produktų, tarp kurių nėra jungiamųjų medžiagų, pavyzdžiui, silikono ar mineralinių aliejų.

Nors skirtingų gamintojų siūlomos mineralinės kosmetikos priemonės pasižymi skirtinga sudėtimi, įprastai jų pagrindą sudaro natūralus mineralas žėrutis (dar žinomas kaip mica). Jis atspindi šviesą, todėl vizualiai išlygina veido odą bei paslepia jos poras.

Renkantis mineralinę kosmetiką, svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieno konkretaus produkto sudėtį: ne visi mineraliniai produktai yra palankūs odai. Kol mūsų kosmetika  yra pelniusi daugybę apdovanojimų ir yra patvirtinta COSMOS Natural sertifikatais, dalis kitų prekinių ženklų siūlomų mineralinių produktų pasižymi natūraliais, bet vengtinais ingredientais. Tarp jų – talkas arba bismuto oksichloridas, taip pat nenatūralūs dažikliai.

 

 

Poveikis odai: mineralinės priemonės – veidui ir odai palankesnės

Tiesioginiai saulės spinduliai, stresas, vandens kokybė namuose, oro drėgmė, išgeriamo vandens ir kavos kiekis, miegas, mityba ar net naudojama pagalvė – veido odos būklei įtakos turi beveik viskas aplink mus. Žinoma, naudojami kosmetikos produktai – kone labiausiai.

Švari mineralinės kosmetikos sudėtis yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl šios priemonės, lyginant su tradicinėmis, yra žymiai palankesnės mūsų veido odai. Pirmiausia, mineralinėje kosmetikoje, kitaip nei tradicinėje, nėra dažniausių dirgiklių – cheminių dažiklių ir kvapų. Pavyzdžiui, „Uoga Uoga“ kosmetika yra 100 % natūrali: jos sudėtyje rasite tik etiškai išgaunamus natūralius mineralus. Visus juos patikrinome dermatologiškai, todėl šie produktai tinka ir itin jautriai veido odai.

Mineralinės priemonės tinka ir daugeliui kitų odos tipų ir atspalvių. Galvodami apie jautrią odą, „Uoga Uoga“ mineralines pudras praturtinome baltuoju gintaru. Baltasis gintaras, sudarantis tik dešimtadalį viso pasaulio gintaro, yra ypatingai vertinamas dėl antibakterinio jo poveikio, raminančio sudirgusią ar probleminę veido odą. Mineralinė pudra taip pat tinka ir riebiai odai. Mūsų mineralinės pudros sudėtyje aptinkamas baltasis molis bei ryžių krakmolas dienos eigoje padeda sugerti odoje susidarantį riebalų perteklių, todėl, kitaip nei naudojant tradicinę kosmetiką, galima išvengti riebios „T zonos“ efekto.

Svarbu ir tai, jog mineralinėms pudroms naudojami dažai, išgaunami iš natūralaus metalo – geležies oksido. Kitaip nei tradicinėje kosmetikoje esantys dažikliai, šie visiškai neerzina odos, tačiau atlieka savo funkciją sulygindami veido odos spalvą. „Uoga Uoga“ produktus kuriame Lietuvoje, todėl mūsų kosmetika yra pritaikyta lietuviškai odai – joje nėra gausu gelsvų atspalvių, naudojamos labai šviesios ir švelnios spalvos.

Galiausiai, dėl sudėtyje esančių mineralų mineralinė pudra veikia kaip kremas nuo saulės – ji turi apsauginius filtrus nuo saulės SPF15. Tai padeda sukurti apsauginį odos barjerą, tausoti odą ir netgi išvengti priešlaikinio jos senėjimo.

Odos padengimas ir maskavimas: ar mineralinės priemonės tiek pat efektyvios?

Sutiksite – sunku nuginčyti mineralinės kosmetikos sudėties ir palankumo odai pranašumus. Visgi šio tipo produktų dažnai vengiama dėl kelių estetinių priežasčių. Pirmiausia – baimės tolygiai padengti veido odą.

Lyginant su tradicine, mineralinė kosmetika pranašesnė ir čia. Kol tradicinė makiažo pagrindo rutina – odos padengimas kremine pudra ir fiksavimas biria pudra –  dažnai sukuria kaukės efektą, mineralinė pudra tolygiai padengia veido odą ir netgi prie jos prisitaiko. Paslaptis – skysto makiažo pagrindo atsisakymas. Mineralinė pudra dažniausiai yra naudojama ant kremu sudrėkintos veido odos, todėl tolygiai prisitaiko ir prie veido odos tekstūros, ir jos spalvos.

Svarbiausia prieš naudojimą tinkamai sudrėkinti odą. Pirmiausia, veido odą padenkite serumu bei veido kremu, leiskite šioms priemonės įsigerti. Esant probleminėms veido vietoms, pavyzdžiui, spuogeliams ar paraudimams, jas prieš mineralinę pudrą užtepkite maskuokliu arba ta pačia mineraline pudra. Tuomet į mineralinės pudros dangtelį įberkite nedidelį kiekį priemonės ir ten mirkykite platų makiažo šepetėlį. Pudros perteklių pirmiausia nukratykite švelniai padaužydami kotelį į dangtelį, o tuomet sukamaisiais judesiais ja padenkite veido odą. Rekomenduojama pradėti nuo kuo plonesnio pudros sluoksnio – ši ilgainiui sušyla ir prisitaiko prie veido odos, todėl galutinį rezultatą matysite po kelių minučių. Jeigu norisi didesnio maskavimo, tik tuomet tepkite antrąjį pudros sluoksnį. Po mineralinės pudros taip pat galite naudoti ir kitas mineralinės kosmetikos priemones, tarp kurių – mineraliniai skaistalai ar mineralinio pagrindo bronzantas.

Ne ką mažiau gaji ir baimė, jog mineralinė pudra nėra tokia efektyvi: dienos eigoje įsigeria į odą, subėga į raukšleles, todėl vakare atrodo prastai. Visgi tai – tik dar vienas mitas. Pirmiausia, mineralinės kosmetikos priemonės dažnai padengia ir įsigeria į odos nelygumus, todėl vizualiai atrodo, jog raukšlelių yra gerokai mažiau. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip kosmetika yra naudojama. Siekiant užtikrinti ilgalaikiškesnį efektą, rekomenduojama makiažą užbaigti purškiamu toniku, vandeniu arba makiažą fiksuojančiu purškikliu. Taip mineralinė kosmetika gražiau nugula ant odos ir užfiksuoja galutinį rezultatą.