×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Tinkamos antakių priemonės – išraiškingo žvilgsnio paslaptis

Tinkamos antakių priemonės – išraiškingo žvilgsnio paslaptis

Panašu, kad pandemija išmokė ne tik higienos, bet ir makiažo pamokų: kol apatinę veido dalį nuolat dengė kaukės, teko ieškoti būdų, kaip paryškinti likusius veido bruožus.

Taip ant pjedestalo pateko antakiai. Būtent tinkamai suformuoti antakiai žvilgsniui suteikia dar daugiau išraiškingumo. Tereikia žinoti kelias paslaptis: kaip juos paryškinti ir kokias antakių priemones tam naudoti.

Slaptas makiažo ginklas – antakių šešėliavimas

Nors šiais laikais egzistuoja daugybė būdų paryškinti savo antakius, antakių šešėliavimas – kone paprasčiausias jų.

Šešėliavimas dažniausiai apibūdina makiažo techniką, kuomet makiažo priemonėmis ne tik paryškinami antakių plaukeliai, bet ir natūraliai užpildomas antakių vidus. Ši technika puikiai tiks ir norint sukurti vešlesnių antakių efektą, ir siekiant suvienodinti antakių asimetriją, būdingą mums visiems.

Natūralus antakių makiažas: keli paprasti žingsniai

Norint natūraliai paryškinti antakius, pirmiausia rekomenduojama pasižymėti antakių kontūrus. Tai lengviausia padaryti vadovaujantis antakių formavimo taisyklėmis.

Pomada ar kita antakių priemone pasižymėkite nežymius taškelius ties trimis pagrindiniais taškais:

  • Antakių pradžia. Įsivaizduokite dvi statmenas linijas, vertikaliai kylančias link antakių  nuo nosies šnervių išorinių kraštų. Čia ir turėtų prasidėti jūsų antakiai.
  • Antakių pabaiga. Antakiai užsibaigti turėtų ties įsivaizduojama linija, prasidedančia ties nosies šnerve ir įstrižai kertančia išorinį akies kraštelį. Čia pasižymėkite dar du taškelius.
  • Aukščiausia antakių linija. Ši turėtų sutapti su akies rainelės išoriniu krašteliu – į viršų brėždami statmenas linijas pagal rainelės kraštelius, pasižymėkite paskutiniuosius taškus.

Pasižymėję antakių kontūrus, juos užpildyti pradėkite nuo tos vietos, kurioje plaukeliai yra rečiausi. Tai geriausia daryti tarsi piešiant plaukelius pieštuku, pagal antakio augimo kryptį. Baigus šešėliuoti, antakius rekomenduojama iššukuoti. Taip pomada pasiskirstys tarp odos ir plaukelių, atrodys natūraliai.

Nors nuspręsti, kiek norima ryškinti antakius, visada galima pagal plaukų spalvą ar veido bruožus, specialistai turi dar vieną patarimą – nereikėtų persistengti antakio pradžioje. Ties antakio pradžia plaukeliai natūraliai turėtų būti šviesūs ir reti, atrodyti gyvybingai, todėl čia šešėliavimo reikia gerokai mažiau. Tuo tarpu norint suteikti žvilgsniu išraiškingumo, daugiau šešėliuoti galima antakio uodegėlėje.

Antakių pomada – du produktai viename

Iki šiol šešėliavimui įprastai buvo naudojamos dvi antakių priemonės: pieštukas ir šešėliai. Dabar šiuos produktus vis dažniau pakeičia vienas – abiejų priemonių geriausias savybes apjungianti antakių pomada.

Antakių pomada – tai kreminė priemonė antakių formavimui, savo tekstūra primenanti šešėlių ir antakių pieštuko derinį. Kitaip nei naudojant įprastus šešėlius, pomada lengva reguliuoti ryškumo lygį. Ji nenubyra, nenubėga, nesiteplioja, išsilaiko visą dieną, o antakiai atrodo labai natūraliai. Lietuvoje gaminamos „Uoga Uoga“ pomados pagrindą sudaro natūralus vaškas, todėl ja pavyks ne tik nudažyti bei pašešėliuoti antakius, bet ir plaukelius stabilizuoti toje pozicijoje, kurioje norime juos matyti. Šią priemonę sudaro tik natūralūs ingredientai, ji yra sertifikuota COSMOS Natural sertifikatu ir tinka veganams.

Pomada naudotis labai paprasta, tereikia keleto įrankių. Pirmiausia, būtina turėti aštraus kirtimo makiažo šepetėlį – jo šereliai geriau pasieks odą tarp plaukelių. Kartu pravers ir blakstienų tušo šepetėlį primenančios spiralinės šukutės, naudojamos antakių šukavimui makiažo pabaigoje.

Be technikos svarbi ir produktų spalva. Norint išvengti nevykusio permanentinio makiažo efekto, plonesnių ir retesnių antakių savininkėms rekomenduojama rinktis  vienu tonu už antakius šviesesnes antakių formavimo priemones. Tuo tarpu vešlesnių ir tamsesnių antakių savininkėms puikiai tiks to paties tono spalva. Galiausiai, norint sukurti natūralų efektą, galima naudoti net dviejų atspalvių antakių priemones: šviesesni antakių dažai – pradžiai, o tamsesni – antakio uodegėlei.

Vešlius antakius užauginti padės antakių serumas

Žinoma, antakius formuoti ir šešėliuoti yra gerokai paprasčiau, kai šie yra natūraliai vešlūs ir ryškūs. Tačiau ką daryti plonesnių ir retesnių antakių savininkėms? Tereikia tinkamai juos prižiūrėti.

Visų pirma, nepamirškite pagrindinių veido odos priežiūros taisyklių. Pavyzdžiui, ir ploni, ir vešlūs antakiai padėkos, jeigu ant jų netepsite visų kitų veido odos priežiūros priemonių: drėkinančių ar nuo saulės apsaugančių kremų, rūgštinių produktų, makiažo pagrindų, aliejų ar serumų. Visi šie produktai gali skirtingai veikti plaukelių folikulus, todėl antakiai gali retėti, keisti spalvą.

Antakių plaukelius visada galima sustiprinti ir specialiomis priemonėmis. Kone populiariausia jų – antakių serumas, padedantis ne tik pagerinti antakių būklę, bet ir juos atsiauginti. Lietuviškas „Uoga Uoga“ serumas antakiams ir blakstienoms yra prisotintas ricinos ir arganų aliejais, vitaminu E ir spanguolių ekstraktu – visi šie ingredientai prisideda prie antakių plaukelių gaivinimo. Šią ir kitas panašias antakių priemones geriausia naudoti vakare: specialiu šepetėliu antakius tepti prieš miegą ir leisti veikliosioms medžiagoms per naktį dirbti savo darbą.