Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English
CONTINUEAr nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?
TĘSTINemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 30 €
Užsisakyk iki 12.16 (imtinai) ir gauk iki Kalėdų
Pirk už 65 € ir gauk DOVANŲ!
Plaukų kondicionierius be silikonų – misija įmanoma
Vienas dažniausių su plaukų kondicionieriumi susijusių mitų yra vienas ir tas pas – jis nėra būtinas. Kol vieni tiki, jog kondicionierius prisideda prie plaukų slinkimo, kitiems atrodo, jog ši priemonė tik riebaluoja plaukus. Visgi nusprendę atsisakyti kondicionieriaus arba jį pakeitę liaudiškomis priemonėmis pamiršta auksinę taisyklę: kiekvienas kondicionierius yra skirtingas, todėl tikrai ne visi sukelia aukščiau išvardintas problemas.
Natūralios kosmetikos gamintojai jau seniai atsisakė pagrindinių šių problemų sukelėjų – silikonų, tad laikas sugriauti šiuos mitus. Kuo natūralus plaukų kondicionierius pranašesnis už sintetinį su silikonu, sužinokite straipsnyje žemiau.
Šampūnas be SLS, kondicionierius be silikonų – kuo jie pranašesni?
Užtenka vienąkart panaudoti šampūną su SLS arba kondicionierių su silikonu, kad pasijaustų greitas jų poveikis. Neįtikėtinas sulfatų sukuriamas putų kiekis sufleruoja, kad plaukai išsiplaus kaip niekada švariai, o šilkinis pojūtis po drėkinimo silikonu primena reklaminius plakatus. Visgi toks poveikis yra labai trumpalaikis ir dažniau žalingas nei naudingas.
Silikonai – tai vašką primenančios sintetinės medžiagos, įprastai naudojama didžiųjų prekybos centrų parduodamuose plaukų kondicionieriuose ir kitose kosmetikos priemonėse. Naudojami plaukų priežiūroje ir po įvairiais kitais pavadinimais besislepiantys silikonai, tarsi plėvele padengia plauką, sukurdami glotnių, blizgančių ir švelnių plaukų efektą. Kaitinami silikonai plečiasi, todėl gali vizualiai padidinti plaukų apimtį.
Nors silikonų poveikis skamba kaip svajonė, šis efektas dažniausiai yra trumpalaikis. Kadangi šie ingredientai yra sintetiniai ir netirpūs vandenyje, jie ima kauptis plaukuose. Tai reiškia, jog ilgainiui plaukai apsunksta, tampa prigludę, o dažnai ima net skeldėti ar lūžinėti. Atsparumo vandeniui savybė yra nedraugiška ne tik mūsų plaukams, bet ir aplinkai – dalis silikono produktų gali virsti mikroplastiku ir metų metus kauptis vandenynuose.
Natūralus plaukų kondicionierius: kokių ingredientų ieškoti sudėtyje?
Gera žinia – ne visi rinkoje esantys plaukų priežiūros produktai yra kupini sulfatų bei silikonų. Natūralios kosmetikos gamintojai, tarp kurių ir mes, jau seniai atrado būdų, kaip sukurti veiksmingus produktus iš natūralių ir augalinių ingredientų.
Natūralių plaukų kondicionierių pagrindą dažniausiai sudaro keli pagrindiniai ingredientai: vanduo, aliejai ir natūralus aktyvieji ingredientai. Pavyzdžiui, mūsų plaukų kondicionieriuose naudojami iš kviečių baltymų išgaunami hidrolizuoti kviečių proteinai. Šis ingredientas, dažniausiai sutinkamas ne tik kondicionieriuose, bet ir veido kremuose ar plaukų kaukėse, yra naudojamas dėl antistatinių ir kondicionuojančių savybių.
Natūralus plaukų kondicionierius savo darbą atlieka ne tik plovimo ir skalavimo metu. Jo poveikis tęsiasi gerokai ilgiau: sudėtyje esantys aktyvieji ingredientai, eteriniai aliejai ir ekstraktai plaukus pamaitina, todėl padeda juos puoselėti net ir po plovimo.
Universalus sprendimas – natūralus atkuriamasis plaukų kondicionierius
Norintiems išbandyti natūralų plaukų kondicionierių be silikonų ir kitų sintetinių priedų, rekomenduojame pradėti nuo mūsų atkuriamojo plaukų kondicionieriaus su hialurono rūgštimi, kviečių proteinais ir spanguolių ekstraktu. Šis atkuriamasis plaukų kondicionierius yra skirtas kasdieniam naudojimui, todėl neapsunkina plaukų ir nesukelia jokio plaukų diskomforto.
Plaukų kondicionieriaus pagrindą sudaro natūralių ingredientų duetas – vanduo ir hidrolizuoti kviečių proteinai. Kad kondicionierius ne tik atliktų drėkinimo funkciją, bet ir ilgainiui puoselėtų plaukus, pasitelkiami puikiai pažįstami aliejai ir hialurono rūgštis. Kol simondsijų ir arganų aliejai giliai maitina galvos odą, hialurono rūgštis ją drėkina. Galiausiai, kartu su kviečių proteinais veikiantis kokosų aliejus prasiskverbia į plauką ir stiprina jį iš vidaus.
Taip pat gerai veikia ir drėkinamasis plaukų kondicionierius, praturtintas bruknių ir rozmarinų ekstraktais bei D-pantenoliu. Kol ekstraktai bei D-pantenolis drėkina ir lepina plaukus, sudėtyje esantis simondsijų aliejus padeda sureguliuoti plaukų riebumo balansą. Galiausiai, rozmarinų ekstraktas stiprina plauko struktūrą iš vidaus, tad teigiamas kondicionieriaus efektas gali būti juntamas gerokai ilgiau.
Kondicionuojantis purškiklis – išeitis besiveliantiems plaukams
Specialistai pastebi – plaukų žvilgesys yra tiesiogiai proporcingas rūpesčiui jais. Būtent todėl verta investuoti ne tik į pagrindines priemones, natūralius šampūnus ar kondicionierius, bet ir papildomą priežiūrą.
Dėl sauso oro, temperatūrų kaitos ar net streso pirmiausia kenčia plaukų galiukai – šie ima skilinėti ar net trupėti. Tokiu atveju padėti gali plaukų galiukams skirtas serumas. Lengvo aliejinio pagrindo serumą galiukams praturtinome arganų, sezamų ir spanguolių aliejais, kurie ne tik maitina, bet ir atlieka apsauginę plaukų galiukų funkciją.
Sausiems ir sunkiai iššukuojamiems plaukams padėti gali kondiciuojantis purškiklis. Ši priemonė, sudėtyje turinti hidrolizuotų kviečių proteinų ir hialurono, sugeba prasiskverbti į plauko vidų ir pastiprinti jį iš vidaus, todėl yra pamilta ne tik tarp suaugusiųjų – ji itin palengvina ilgų, bet kiek plonesnių vaikiškų plaukų šukavimą. Purškiamas plaukų kondicionierius pamiltas ir dėl patogaus naudojimo: kadangi neriebaluoja plaukų, purškikliu juos purkšti galima ir po plovimo, ir dienos eigoje, norint efektyviai iššukuoti plaukus.
Kad ir kokias priemones besirinktumėte, svarbiausia nepamiršti vieno – kiekvieni plaukai ir jų struktūra yra individuali, todėl priemonės geriausia rinktis pagal savo poreikius. Svarbiausia, jog jos būtų natūralios ir nepaliktų pėdsako po savęs.