×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Kosmetika vaikams: kaip išsirinkti pirmuosius produktus?

Kosmetika vaikams: kaip išsirinkti pirmuosius produktus?

Užtenka vienąkart žvilgtelėti į savo kosmetinės produktų sudėtį, kad suprastum, koks menkai pažįstamas yra šis po sudėtingais pavadinimais besislepiantis pasaulis. Pasiklysti dar lengviau produktus renkant savo vaikams. Kad sudėtingų pavadinimų detektyvą narplioti būtų paprasčiau, atsakėme į dažniausiai užduodamus klausimus apie kosmetiką vaikams. Atsakymai į juos – įraše žemiau.

Pirmoji vaiko kosmetinė: nuo ko pradėti?

Vaikų odos priežiūroje galioja ta pati taisyklė, kaip ir minimalizme – daugiau yra mažiau. Ši auksinė taisyklė pirmiausia taikoma produktų kiekiui. Užtenka švarios odos ir jos drėkinimo.

Kol vaikams leidžiame pažinti pasaulį ir tiesiog būti vaikais, svarbu nepamiršti nuo pat pirmųjų dienų mokyti ne tik rankų, bet ir viso kūno higienos. Ją lengva užtikrinti mums geriausiai pažįstama prausimosi priemone – muilu. Patiems mažiausiems rinkitės muilą, kurio ingredientų sąraše matomi nerafinuoti aliejai, o ant pakuotės puikuojasi žodžiai „švelnus“ ar „natūralus“. Pavyzdžiui, mūsų lietuviškos priemonės vaikams yra sukurtos naudojant aukščiausios rūšies nerafinuotus bei šaltai spaustus aliejus ir natūralius eterinius aliejus, o tai leidžia užtikrinti papildomą odos drėkinimą prausimosi metu. Tokiu muilu galima ne tik plauti rankas, bet ir prausti visą kūną.

Jeigu pastebite, jog vaiko oda gana sausa, muilą keiskite dar švelnesniais kūno prausikliais arba šampūnais. Tokio tipo ekologiška kosmetika vaikams dažniausiai pasižymi ne tik švarą užtikrinančiomis, bet ir drėkinamosiomis savybėmis: jų sudėtyje rasite dar daugiau puikiai pažįstamų aliejų, pavyzdžiui, kokosų, migdolų ar šaltalankių. Kadangi sausumu pasižymi ne tik vaikų oda, bet ir plaukai, tokiais prausikliais galima plauti ir plaukus.

Ne ką mažiau svarbus ir odos drėkinimas. Jis tiesiogiai priklauso nuo prausimosi įpročių ir priemonių: kuo dažniau oda yra prausiama ir kuo mažiau maitinančios prausimosi priemonės yra naudojamos, tuo daugiau drėgmės oda reikalauja po maudynių. Vaiko odą drėkinti geriausia maitinamuoju kremu. Vaikiškai odai idealiai tinka kremai, kurių sudėtyje yra odą pamaitinančių, bet jos nedirginančių aliejų (kokosų, sviestmedžių, migdolų). Renkantis vaikišką kremą, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar jo sudėtyje nėra vandens. Šiais kremais galėsite ne tik pamaitinti vystyklų pažeistą mažiausiųjų odą, bet ir patepti raustančius žandus šaltuoju sezonu.

Be švaros ir drėkinimo, šiltuoju sezonu reikėtų nepamiršti ir apsaugos nuo saulės. Nesuklysite pasirinkdami natūralios sudėties apsauginį saulės kremą, kurio veiklioji medžiaga yra cinko oksidas – 100 proc. natūralus mineralas. Toks produktas, kitaip nei sintetinis kremas, kenksmingus saulės spindulius atspindi, o ne sugeria į save, todėl yra tinkamas visai šeimai. Mūsų natūralus apsauginis kremas „Dolce Vita“ sudėtyje taip pat turi kokosų bei sviestmedžių aliejų, todėl papildomai pamaitina vasaros metu nuo saulės ar kondicionierių oro išsausėjusią odą.

Pramogoms skirtos natūralios priemonės vaikams

Žinoma, vaikiškos kosmetikos krepšelį visada gali papildyti ir malonumams skirtos natūralios priemonės vaikams. Viena jų – masažui skirti aliejukai. Kūdikiams atliekamas viso kūno masažas ne tik pamaitina sausą odą, bet ir stiprina vaiko ir tėvų ryšį, ramina bei atpalaiduoja.

 

 

Masažui geriausia naudoti natūralius aliejus: kokosų, migdolų, sviestmedžių ar simondsijų. Jeigu nesate tikri, koks aliejus labiausiai tiks jūsų kūdikio odai, pasitarnaus „Uoga Uoga“ lietuviškos priemonės vaikams. Kurdami vaikams skirtą ekologišką maitinamąjį apsauginį aliejų mišinį siekėmė atrasti produktą, kuris pasitarnautų ne tik malonumams. Jį taip pat galima panaudoti žandams, užpakaliukui, raukšlėms ant kojų ir rankų, odai už ausų pamaitinti.

Ne ką mažiau mažuosius džiugina ir putos voniai. Prieš ruošiant vonią su putomis, rekomenduojama atidžiai patikrinti naudojamų putų sudėtį, nes pliuškenantis šios priemonės gerokai ilgiau būna sąlytyje su oda. Profesionalai rekomenduoja rinktis putas, kurių sudėtyje nėra natrio laureto sulfato (SLS). Dar geriau, jeigu tokių putų sudėtyje yra maitinančių ingredientų – pavyzdžiui „Uoga Uoga“ putas voniai praturtinome alyvuogių aliejumi, kuris stabdo odos sausinimą ilgesnių maudynių metu.

Ekologiška kosmetika vaikams: sudėties skaitymas ir vengtini ingredientai

Visai kaip ir produktų kiekiui, vaikiškos kosmetikos produktų sudėčiai taikoma ta pati taisyklė – kuo mažiau, tuo geriau.  

Rinkdamiesi vaikiškus produktus, atkreipkite dėmesį į sudėties ilgį. Kuo produkto sudėtyje mažiau ingredientų, tuo lengviau patikrinti, ar kosmetika vaikams yra tinkama naudoti. Prieš pirkdami produktą, įsitikinkite, ar jame nėra kelių dažniausiai vaikų odai kenksmingų medžiagų:

  • Natrio laureto sulfato (SLS) – putojimui naudojamo ingrediento, gaunamo iš etoksilinto laurilo alkoholio ir suardančio natūralų odos balansą.
  • Parabenų – galiojimo laiką prailginančių konservantų, dažnai sukeliančių alergines reakcijas ar bėrimus.
  • Alkoholio ar antibakterinių ingredientų – šie ingredientai ypatingai sausina vaikišką odą.
  • Sintetinių kvapiklių ar dažiklių – vietoje jų geriau rinkitės švelnius, iš eterinių aliejų išgaunamus kvapus (mandarinų ar levandų) bei priemones su natūraliais dažais. Pavyzdžiui,mūsų lietuviškos priemonės vaikams yra dažomos špinatais ar šaltalankių aliejumi.

Jeigu trūksta žinių skaitant etiketes, visada geriau rinktis produktus, kurių sudėtyje – sertifikuoti ingredientai. Tai reiškia, jog produktų sudėtį profesionalai jau patikrino už jus. Sertifikatais dažniausiai yra žymima ekologiška kosmetika vaikams.

Galiausiai, kad ir kokią saugią kosmetiką pasirinktumėte, produktą prieš naudojimą rekomenduojama patikrinti ant mažo odos ploto. Nedidelį produkto kiekį užtepkite ant vaiko rankos ar kojos odos ir šią vietą stebėkite artimiausią parą. Nors esant stipriai alerginei reakcijai, ji pasireiškia jau per pirmąsias valandas, produktas bus tikrai saugus, jeigu oda niekaip nesureaguos visas 24 valandas.

Vaikų ir suaugusiųjų kosmetika – ar galima dalintis?

Ieškant tvarių sprendimų savo namuose, norėtųsi, jog kai kurie produktai tiktų visai šeimai – nuo pačių mažiausiųjų iki vyriausiųjų. Tai įmanoma. Ypač tokiu atveju, jeigu rinksitės ekologiškus produktus saugia sudėtimi.

Remiantis Lietuvoje galiojančiais reglamentais, specialūs reikalavimai taikomi tik kosmetikai, skirtai vaikams iki 3 metų. Tai reiškia, jog vyresniems nei 3 metų vaikams galima naudoti saugios sudėties produktus, skirtus suaugusiems. Pavyzdžiui, besiveliantiems ir sunkiai šukuojamiems vaikų plaukams tikrai nepakenks suaugusiems skirtas natūralios sudėties kondicionuojantis purškiklis, o grožio saloną užsimanę žaisti vaikai gali pasinaudoti mūsų saugiais ir sertifikuotais skaistalais iš mamos kosmetinės. Natūralios sudėties produktai suaugusiems dažnai gali būti mažiau kenksmingi nei nepažįstama kosmetika vaikams, kurios sudėtyje – nematyti cheminiai produktai.