Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English
CONTINUEAr nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?
TĘSTINemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 30 €
Pirk už 65 € ir gauk DOVANŲ!
Kosmetika nėštumo metu: pagrindinės taisyklės
Neįmanoma nesutikti – nėštumas yra stebuklingas metas. Visgi kartu su visais organizme vykstančiais stebuklais dažnai tenka priimti ir daugybę pasikeitimų. Ne tik savo kūno, bet ir jau seniausiai nusistovėjusių įpročių.
Kol mitybos ar fizinio aktyvumo įpročių keitimas atrodo savaime suprantamas, paraštėse dažnai lieka kosmetika ir jos priemonės. Taip neturėtų būti – tyrimai rodo, jog mūsų oda yra pajėgi pasisavinti net iki 60 proc. kosmetikos priemonėse esančių ingredientų. Taigi, kaip besilaukiant nepasimesti „galima“ ir „negalima“ džiunglėse ir kokią kosmetiką nėštumo metu rinktis?
Kuo ypatinga odos priežiūra ir kosmetika nėštumo metu?
Nėščiųjų oda reikalauja ypatingo dėmesio ir rūpesčio dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, dėl hormoninių pokyčių oda tampa gerokai jautresnė aplinkos dirgikliams. Nors dalis moterų laimi loterijoje ir laukiantis gali pasigirti kaip niekada lygia ir švytinčia oda, kitoms dažnai tenka susidurti su problemomis. Tarp jų – ne tik spuogai, bet ir odos dehidratacija bei padidėjęs jautrumas išorės dirgikliams, pavyzdžiui, vėjui, šalčiui ar UV spinduliams. Būtent todėl kosmetiką derėtų rinktis atsargiau: sudėtyje esantys ingredientai neturėtų kimšti odos porų ar kitaip dirginti odos.
Antra, nėštumo metu padidėja jautrumas ne tik aplinkai, bet ir kvapams. Ir nors didžioji dalis kvepalų yra saugūs naudoti nėštumo metu, problema dažniau slypi nemalonių pojūčių dirginime. Stiprūs kvapai neretai gali sukelti pykinimą, galvos skausmą ar svaigimą, taigi, nėštumo metu geriau rinktis natūralius, nemalonių pojūčių nesukeliančius kvapus.
Kosmetika nėštumo metu: ko vengti?
Norint susidėlioti ir sau, ir kūdikiui palankią odos priežiūros rutiną, dėmesį sutelkti reikėtų į naudojamų produktų sudėtis. Patys pirmieji kosmetinę apleisti turėtų sintetinių ingredientų turintys produktai.
Kone dažniausiai kosmetikoje sutinkami sintetiniai ingredientai yra parabenai, arba, kitaip tariant, konservantai. Šie ingredientai ne tik užtikrina ilgesnį kosmetikos priemonių naudojimą, bet ir gali dirginti jautrią odą, sukelti organizmui kenksmingas reakcijas. Konservantus dažniausiai atpažinti galima pagal pavadinimą: sudėtyje jie užsibaigia galūne „-paraben“ (pavyzdžiui, „metylparaben“ arba „ethylparaben“).
Ne ką mažiau kenksmingi yra sintetiniai kvapikliai. Ypač pavojingi juose esantys ir niekur nežymimi ftalatai – sintetinių kvapiklių „vaiduokliai“. Jų sudėtyje žymėti nereikia, nes jie laikomi sudedamąja kvapiklių dalimi arba technine priemaiša, tačiau šios priemaišos gali turėti neigiamos įtakos endokrininei žmogaus sistemai.
Galiausiai, rekomenduojama vengti ir dažiklių. Pavyzdžiui, ryškaus pigmento makiažo priemonėse, dažomose sintetiniais dažais, sudėtyje neretai aptinkama ir švino, kuris gali būti atsakingas ne tik už hormoninius pokyčius, bet ir vaisingumo sutrikimus.
Eteriniai aliejai: prietaras ar taisyklė?
Nors eteriniai aliejai – tai ne kas kita, kaip labai koncentruoti aromatinių augalų ekstraktai, nėštumo metu dažnai rekomenduojama jų vengti dėl tos pačios priežasties kaip ir sintetinių kvapiklių: jie gali dirginti ir uoslę, ir odą. Visgi ši taisyklė nėra tokia absoliuti. Svarbiausia žinoti, kokiu būdu ir kokius aliejus galima naudoti.
Pirmiausia, eterinių aliejų negalima gerti, net ir atskiestų. Eterinių aliejų nerekomenduojama ir tiesiogiai tepti ant odos. Norint patepti odą eteriniu aliejumi, jį reikėtų gerokai atskiesti kitu baziniu aliejumi – simondsijų, kokosų, migdolų ar abrikosų kauliukų aliejais. Saugiausiu naudojimo būdu laikomas eterinių aliejų garinimas difuzoriumi. Tiesa, čia persistengti taip pat nereikėtų: verčiau rinktis nėščiosioms rekomenduojamus eterinius aliejus ir jų lašinti dvigubai mažesnę dozę.
Visai bijoti nereikia eterinių aliejų, esančių kosmetikos sudėtyje. Įprastai kosmetikos priemonėse eterinis aliejus yra naudojamas tik dėl kvapo, tad jo sudėtyje būna iki 1 % viso produkto – toks kiekis yra visai nepavojingas.
Dėl savo pačių saugumo visuomet galima rinktis tokius produktus, kurių sudėtyje yra nėščiosioms palankūs eteriniai aliejai. Tarp jų – levandų, apelsinų, mandarinų, bergamočių, greipfrutų, ylang ylang, kadagio vaisių, kiparisų, eukaliptų, santalų, pačiulių, rožių, ramunėlių, arbatmedžių eteriniai aliejai. Tuo tarpu nėštumo metu nerekomenduojama naudoti aitresnių kvapų eterinių aliejų: anyžių, šalavijų, bazilikų, pelynų, ąžuolo kerpių, beržų, peletrūno, kamparo, petražolių, miros aliejų.
Saugi išeitis – natūrali kosmetika
Dar tik mokantis skaityti komplikuotas sintetinių kosmetikos priemonių etiketes, visada galima rinktis saugią išeitį – natūralią kosmetiką. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, natūrali kosmetika išsiskiria natūraliais, dažnai sertifikuotais ingredientais ir gerokai lengviau skaitomomis sudėtimis.
Šiuolaikinė natūrali kosmetika – tai ne tik molis ir aliejai. Pavyzdžiui, savo lietuvišką kosmetiką praturtinome iš visiškai natūralių žaliavų laboratorijoje pagamintais aktyviais ingredientais, tarp kurių – hialurono rūgštis, fitosteroliai, gėlių rūgštis, betagliukanas, kviečių proteinai bei koncentruoti augalų ekstraktai. Visi šie ingredientai ir jiems naudojamos žaliavos yra ištirtos ir saugios. Ne išimtis ir „Uoga Uoga“ kosmetikoje naudojami eteriniai aliejai – juos perkame iš ekologinių ūkių, kuriuose aliejai turi visus kokybę patvirtinančius sertifikatus.
Makiažui rinkitės mineralinę kosmetiką
Galiausiai, makiažo priemonės ir jų dirgikliai. Juk kaip tik šie produktai dažnai turi daugiausia konservantų ir nenatūralių dažiklių.
Ieškant natūralių alternatyvų, rekomenduojama rinktis mineralinę kosmetiką. Mineralinė kosmetika įprastai nenaudoja jokių rišiklių, tad taip yra išsaugoma švari kosmetikos sudėtis. Pavyzdžiui, mineralinės pudros pagrindą sudaro mineralas žėrutis. Šis mineralas atspindi šviesą, todėl vizualiai sulygina odą ir paslepia poras. Be jo „Uoga Uoga“ mineralinė pudra turi ir kitą išskirtinį ingredientą – baltajį gintarą. Sudarydamas tik dešimtadalį viso pasaulio gintaro, baltasis gintaras jau nuo seno yra vertinamas dėl antibakterinio poveikio. Kartu „Uoga Uoga“ mineralinė pudra yra praturtinta titano dioksidu – jis veikia kaip natūralus UV spindulių blokatorius ir užtikrina apsaugą nuo žalingų saulės spindulių. Galiausiai, visi šie ingredientai yra natūralūs, todėl ši kosmetika nėštumo metu yra visiškai saugi naudoti.