×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Akių pieštukas – ar žinai, kuris saugus?

Akių pieštukas – ar žinai, kuris saugus?

Kaip sunku gali būti išsirinkti akių pieštuką? Pasirodo, iš pirmo žvilgsnio paprasta makiažo priemonė savyje slepia daugybę paslapčių. Kol juodas akių pieštukas apskritai gali būti nesaugus naudoti dėl sudėtyje dažnai aptinkamo prieštaringo ingrediento, likę pieštukai vienas nuo kito skiriasi daugybe kriterijų. Kaip išsirinkti saugų akių pieštuką ir juo sukurti nepriekaištingą makiažą? Visi atsakymai – straipsnyje žemiau.

Akių pieštukas VS akių šešėliai: kuo jie skiriasi?

Yra daugybė būdų akių makiažui atlikti, tačiau kad ir kurį pasirinktumėte, dažniausiai jam bus reikalingos dvi priemonės – akių pieštukas arba akių šešėliai.

Akių pieštukas – ko gero universaliausia priemonė makiažui atlikti. Pieštukas dažniausiai yra skirtas akių formos paryškinimui aplink blakstienų augimo liniją. Tinkamai pasirinktu akių pieštuku galima ne tik nubrėžti fatališkąją strėlytę, kartais dar vadinama „katės akių“ makiažu, bet ir sukurti dūminį makiažą ar paryškinti vidinę blakstienų augimo liniją.

Makiažo specialistai pastebi, jog kaip tik akių pieštukas puikiai tinka neįgudusiems vartotojams – juo itin lengva naudotis. Švelnios tekstūros pieštukas gerai slysta akies voku, lengvai sklaidosi šepetėliu ir, kitaip negu akių šešėliai, nepalieka pėdsako. Pieštukas pasiteisina ir tada, kai nėra laiko žaidimams su šešėliais – užtenka nubrėžti liniją ir ją gerai išsklaidyti.

Tuo tarpu akių šešėliais naudotis kiek sudėtingiau. Akių šešėliai – tai makiažo priemonė skirta akių voko padengimui. Įprastai skirstomi į sausus ir kreminius, šešėliai pasirūpina vizualiu akių gyliu, dažniausiai makiažui priduoda papildomų spalvų. Visgi šešėliai yra linkę byrėti, teptis, todėl jiems reikia daugiau rankos lavinimo ir įgūdžių.

Akių pieštukas: kaip jį išsirinkti?

Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į pieštuko sudėtį. Kadangi akių pieštukas tiesiogiai liečiasi su akies gleivine, svarbu, kad jo sudėtyje nebūtų nano dalelių, silikonų ar prieštaringai vertinamo ir panašiose priemonėse sutinkamo dažiklio „carbon black“ (dar trumpinamo „CI 77266“). Kaip tik pastarasis ingredientas yra gaminamas iš naftos produktų, todėl dažnai yra siejamas su kancerogeniniu poveikiu. Vietoje tokių priemaišų turinčių pieštukų geriau rinktis natūralius, kurių spalvos sukurtos mineralų pagrindu. Tokie yra „Uoga Uoga“ pieštukai – 100 % natūralūs, veganiški ir sertifikuoti „COSMOS Organic“ sertifikatais.

Ne ką mažiau svarbi ir pieštuko tekstūra. Akių pieštukas dažnai yra reikalingas tam, kad galėtumėte prabrėžti blakstienų augimo šaknis. Jeigu pieštukas bus labai kietas, brėžti bus nemalonu, akis gali sudirgti, ašaroti. Tuo tarpu minkštas pieštukas ne tik labai lengvai brėšis, bet ir nedirgins akių.

Galiausiai, svarbi ir pieštukų spalva. Tamsiai juodas pieštukas puikiai tiks norint sukurti „katės akių“ makiažą, nubrėžti fatališką liniją ar sukurti ryškų, vakarinį dūminį makiažą. Šokoladiniai atspalviai taip pat tinka dūminiam makiažui, tačiau sukurs kiek subtilesnį, bet vis dar išraiškingą įvaizdį. Galiausiai šviesiai rudas ir vos vos žėrintis akių pieštukas puikiai tiks mėlynakėms ar pilkaakėms – juo labai paprasta paryškinti akių kampučius ar sukurti švelnų dieninį makiažą.

Akių pieštukas – akių formai paryškinti

Skirtingos akių pieštuko ir šešėlių funkcijos nereiškia, kad jų negalima derinti tarpusavyje. Anaiptol. Akių pieštuku galima suformuoti akių makiažo kontūrus ir tik tuomet imtis šešėlių – jais padengti likusį akies voką, taip akims suteikiant dar daugiau gylio ir užfiksuojant pieštuko potėpius.

Visada pradėkite nuo formos – pasak specialistų, kaip tik akių pieštukas leidžia labai lengvai paryškinti savo akių formą ir jos privalumus.

  • Aptakios ir smailėjančios migdolo formos akys dar labiau išryškės, jeigu jas ir ties viršutine, ir ties apatine blakstienų linija apvesite pieštuku ir jį išsklaidysite šepetėliu.
  • Žemyn nukreiptoms akims arba akims su mažiau matomais vokais puikiai tiks „katės akių“ makiažas, kuomet griežtas kontūras yra brėžiamas ties viršutine blakstienų augimo linija.
  • Mažoms akims labiau tiks šviesių spalvų akių pieštukai arba pieštukai su blizgučiu – jais geriau brėžti griežtą liniją ties viršutine blakstienų linija.
  • Turint dideles akis galima eksperimentuoti, pavyzdžiui, išbandyti dvigubą strėlytę, kuomet viena griežta linija yra brėžiama ties viršutiniu voku, antra – ties apatiniu voku, o abi šios linijos užsibaigia „katės akių“ makiažui būdingomis strėlytėmis viršuje ir apačioje. Akis vizualiai pamažina ir pieštuku paryškinta apatinė blakstienų linija.
  • Kiek įdubusias akis į viršų „iškelti“ padės plona tamsiu pieštuku prabrėžta linija ties viršutine blakstienų linija ir vidinės blakstienų augimo linijos paryškinimas šviesiu pieštuku.

Niekur nesitraukia ir dūminis akių makiažas

Kone populiariausiu visų laikų makiažu vis dar laikomas dūminis akių makiažas. Šis akių makiažas išsiskiria tuo, jog vietoje skirtingų spalvų dažniausiai naudoja vieną pagrindinę tamsią spalvą arčiau blakstienų linijos ir yra labai išsklaidytas – taip sukuriamas tarsi išsklaidytų dūmų vaizdas. Toks akių makiažas, didinantis akis, puikiai dera prie įvairių akių spalvų.

Kaip padaromas dūminis akių makiažas? Tam reikalingos kelios priemonės – vienas tamsus akių pieštukas ir pora šviesesnių šešėlių. Pirmiausia, tamsiu pieštuku įbrėžkite į apatinę blakstienų liniją. Kad akys atrodytų didesnės, jų neįrėminkite – laikydami pieštuką gulsčiai, tuo pačiu pieštuku užpildykite tarpus tarp blakstienų. Tuomet pieštukiniu arba plokščiu šepetėliu išsklaidykite šią vietą. Siekdami dar ryškesnio efekto, pieštuką užfiksuokite tos pačios spalvos akių šešėliais.

Kitas triukas – viršutinio voko šviesinimas. Nors vien tik šviesaus šešėlio naudojimas ant judraus voko centro akies nepadidins, tą padaryti galima rusvu ar pilkšvu šešėliu. Šiuo šešėliu reikėtų kontūruoti akies klostę – tamsesnio šešėlio linija tiesiog ryškinti vietą, kur atsimerkus susidaro akies klostė.

Galiausiai, makiažą užbaikite tamsiu akių pieštuku nubrėždami liniją virš viršutinės blakstienų linijos. Kol nubrėžta tiesi linija akį vizualiai mažina, išsklaidyta linija ją gerokai padidins – akių pieštukas dažniausiai yra sklaidomas šepetėliu braukiant link smilkinių. Nepamirškite ir blakstienų tušo. Blakstienos turi matytis tamsaus šešėlio fone – taip akys atrodys gerokai išraiškingiau.