×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Veido prausimo ABC: veido prausiklis, micelinis vanduo ar abu iškart?

Veido prausimo ABC: veido prausiklis, micelinis vanduo ar abu iškart?

Auksinę taisyklę jau turbūt išmokome visi: veido odą būtina prausti dukart per dieną, nepriklausomai nuo to, naudojamas makiažas, ar ne. Tačiau kaip žinoti, kokias priemones pasirinkti? Kas geriau – veido prausiklis ar micelinis vanduo? O gal abu tiek pat geri, tik rekomenduojami skirtingiems odos tipams? Atsakymai į visus klausimus – įraše.

Veido prausimo rutina: nuo ko pradėti?

Kaip ir likusias veido odos priežiūros priemones, veido prausiklį rekomenduojama rinktis pagal savo odos tipą ir priežiūros įpročius. Nors pagal tekstūras ir naudojimą veido valikliai dažniausiai skirstomi į dvi kategorijas – putojančius ir kreminius, svarbiau atkreipti dėmesį į tai, kokie ingredientai naudojami prausikliuose. Pavyzdžiui, mišriai, riebiai ir probleminei odai rekomenduojamas valomasis veido prausiklis arba giliai valantis prausiklis, kurio sudėtyje yra antibakteriškai veikiančių arba sebumo išsiskyrimą reguliuojančių ingredientų – arbatmedžių aliejaus arba gėlių rūgšties. Būtent toks yra mūsų prausiklis „Be jo niekur...“. Tuo tarpu sausėti linkusiai odai rekomenduojamas natūralus veido prausiklis, kurio sudėtyje – drėkinantys ingredientai. Prausiklis „Gero ūpo koncentratas“ sudėtyje turi alavijų ekstrakto, ekologiškų simondsijų ir arganų aliejų, o šie ingredientai atlieka apsauginę funkciją ir neleidžia odai išsausėti. Nors putojantys prausikliai dažniausiai siejami su agresyviais ingredientais, „Uoga Uoga“ asortimente esantys prausikliai yra pagaminti iš augalinių ingredientų. Juose taip pat nerasite SLS, todėl nerizikuojama pažeisti odos balansą.

Pasirinkus bet kurį prausiklį, svarbu jausti ribas – per stipriai valoma oda taip pat kenčia. Pasirinkus agresyvias, gausiai putojančias ar pernelyg rūgštines priemones, galima pažeisti odos riebumo balansą. Taip oda ima ne tik sausėti, bet ir gali atsirasti bėrimų: pernelyg išsausinta oda ima gintis išskirdama sebumo perteklių, o taip kemšasi poros bei atsiranda spuogeliai.

Micelinis vanduo – universaliausia valymo priemonė

Nors tinkamo veido prausiklio pasirinkimas gali skambėti kaip raketų mokslas, yra stebuklinga odos valymo priemonė, tinkanti kone visiems odos tipams. Tai – micelinis vanduo.

Micelinis vanduo – tai vandens pagrindu sukurta valomoji veido odos priemonė, praturtinta micelėmis arba ingredientais, padedančiais nuo odos pašalinti visus nepageidaujamus nešvarumus. Būtent dėl šios priežasties miceliniu vandeniu  galima lengvai pašalinti bet kokį makiažą – blakstienų tušą, „nenuvalgomus“ lūpdažius ar net grimą.

Micelinis vanduo ypatingai vertinamas dėl paprastumo naudoti. Priemonės tereikia užpilti ant vatos diskelio ir veidą valyti tol, kol vatoje neliks jokių makiažo ar nešvaros pėdsakų. Micelinis vanduo labai praverčia ir kelionėse – jam nereikia vandens ar kriauklės, užtenka turėti vatos diskelį.

Kadangi micelinio vandens sudėtyje nėra alkoholio, muilo ar kitų odą dirginančių ingredientų, ši priemonė tinka visiems odos tipams. „Uoga Uoga“ micelinį vandenį papildomai praturtinome spanguolių ekstraktu ir hialurono rūgštimi. Kol spanguolių ekstraktas odą pamaitina jai reikalingais vitaminais, hialurono rūgštis veikia kaip drėkiklis. Po odos valymo šiuo miceliniu vandeniu oda neatrodo tokia sausa, nėra tempimo pojūčio. Šis micelinis vanduo yra įvertintas „Cosmos Organic“ sertifikatu, o tai reiškia, kad jo sudėtis yra natūrali ir saugi.

Svarbu nepamiršti, jog micelėmis praturtintas vanduo nėra tas pats, kas tonikas, todėl jį būtina papildomai nuvalyti vandeniu arba mėgstamu toniku. Tai padės užtikrinti, jog nuo odos pasišalins visi nešvarumai, o poros liks sveikos ir neužkimštos.

Dvigubas prausimas: mada ar efektyvus valymas?

Pastaraisiais metais ėmė sparčiai populiarėti  dvigubas veido odos prausimas, angliškai žinomas kaip „double cleansing“. Tai iš dviejų etapų susidedantis veido prausimas. Pirmiausia, veido oda yra valoma aliejinio pagrindo produktu, pavyzdžiui, veido aliejumi. Veidą nuvalius aliejine priemone, makiažo arba kremo likučiai yra pašalinami veido prausikliu arba miceliniu vandeniu.

Pirmiausia, šis metodas laikomas efektyvesniu dėl skirtingų makiažo priemonių pasiekiamumo. Kol aliejus padeda lengvai nuvalyti aliejinio pagrindo priemones, nenuplaunamą makiažą bei sebumą ar prakaitą, veido prausiklis išvalo jų likučius.  Žinoma, dviejų etapų veido odos valymas naudingas ir nenaudojant makiažo – taip lengviau nuvalomi drėkinantys ar nuo saulės apsaugantys veido kremai, kuriuos naudoti turėtų kiekvienas.

Dvigubam prausimui puikiai tinka ir „Uoga Uoga“ asortimento priemonės. Pirmajame etape rekomenduojame naudoti ekologišką maitinamąjį aliejų „Puiki naktis“. Sudėtyje esantis migdolų ir alyvuogių aliejus ne tik kruopščiai pašalina makiažo likučius ir odos nešvarumus, bet ir papildomai pamaitina odą. Tuo tarpu micelinis vanduo su hialurono rūgštimi užbaigs aliejinio valiklio pradėtą darbą – oda liks švari, sudrėkinta hialurono rūgštimi ir be jokio tempimo jausmo.