×

Hi, not from Lithuania? Continue to our website in English

CONTINUE

Ar nori tęsti apsipirkimą parduotuvėje lietuvių kalba?

TĘSTI

Mineralinė pudra – holivudinei odai vasaros metu

Mineralinė pudra – holivudinei odai vasaros metu

Ilgi vakarai, lengvi drabužiai, stulbinantys saulėlydžiai, švelniai įrudusi oda ir tas nenusakomas lengvumo jausmas ore – vasaros neįmanoma neįsimylėti. Nebent turi riebią odą, kuri karštuoju sezonu sublizga įvairiausiais atspalviais, taip keldama diskomfortą.

Pagelbėti gali mineralinė pudra – labiausiai pamėgta kosmetikos priemonė vasaros metu. Kas tai per produktas ir kaip jis veikia? Ar mineralinei pudrai reikalingas makiažo pagrindas? Kodėl ji tokia populiari vasaros sezonu? Atsakymus sužinokite įraše žemiau.

Kas yra mineralinė pudra ir kuo ji ypatinga?

Nuo Holivudo pradėjome ne veltui – būtent čia ir atsirado biri pudra. Ketvirtajame dešimtmetyje kino teatruose pasirodžius pirmiesiems spalvoto kino filmams, grimeriai pastebėjo – spalvotuose ekranuose riebi oda atrodo klaikiai. Siekiant suvaldyti kino žvaigždžių odos blizgesį, išrasta mineralinė pudra. Mineraline pudra užbaigtas makiažas atrodė ne tik gerokai natūraliau, bet ir tausojo Holivudo įžymybių odą.

Šiandien mineraline pudra vadinama biri kosmetinė pudra, pagaminta iš natūralių mineralų. Ši pudra yra naudojama su lengvesnės tekstūros makiažo pagrindu (pavyzdžiui, BB ar CC kremu) arba tiesiog veido kremu, todėl neapsunkina veido odos ir leidžia sukurti pastaruoju metu madingą natūralų įvaizdį.

Kone vienas svarbiausių mineralinės pudros išskirtinumų – natūrali jos sudėtis. Pagrindinis mineralinės pudros ingredientas yra mineralas žėrutis. Šis į miltus sutrintas mineralas atspindi šviesą, todėl vizualiai sulygina odą ir paslepia poras. Mūsų mineralinėje pudroje galima aptikti ir išskirtinį ingredientą – baltajį gintarą. Šis gintaras sudaro tik dešimtadalį viso pasaulio gintaro ir jau nuo seno yra mylimas dėl antibakterinio poveikio.

Ne ką mažiau svarbus ir birus mineralinės pudros pavidalas. Būtent jis leidžia atsisakyti skystuose makiažo pagrinduose naudojamų rišiklių ir išsaugoti švarią kosmetikos sudėtį. Mūsų mineralinė pudroje nėra jokių dažniausiai odą dirginančių ingredientų (pavyzdžiui, silikono ar mineralinių aliejų), todėl ši pudra tinka net ir turint itin jautrią odą. „Uoga Uoga“ naudojamų ingredientų natūralumą patvirtina ir sertifikatai – mineralinė pudra yra įvertinta „Cosmos Natural“ sertifikatu.

Kodėl biri pudra išpopuliarėja vasaros sezonu?

Vasarą visur ieškome natūralumo ir lengvumo, tad makiažas – ne išimtis. Pirmiausia, mineralinės pudros naudojimas nereikalauja daug pastangų ir laiko. Naudojant drėkinantį kremą arba makiažo pagrindą, biria mineraline pudra norimą efektą galima sukurti net ir neturint daug patirties. Detalią instrukciją, kaip lengva naudoti šią priemonę, palikome įrašo apačioje.

Antra, mineralinė kosmetika neapsunkina ir neužkemša odos. Natūralu, jog atšilęs oras reiškia ir daugiau prakaito bei riebalų išsiskyrimo, o tai ne visada džiugina mūsų odą. Anaiptol, vasarą gerokai dažniau kemšasi odos poros, o tai gali privesti prie bėrimų. Būtent todėl vasaros sezonu mineralinė kosmetika yra palankesnė – ji leidžia odai kvėpuoti.

Trečia, iš mineralų pagaminta pudra padeda sukurti natūralų įvaizdį. 2021-ieji yra apie natūralumą – ko gero, populiariausia šių metų tendencija yra „makiažas be makiažo“. Iš mineralų pagaminta biri pudra tobulai prisitaiko prie veido odos spalvos, paslepia išsiplėtusias poras, sulygina veido spalvą, todėl galutinis rezultatas atrodo itin natūraliai. Ne ką mažiau svarbu ir tai, jog mūsų gaminamos mineralinės pudros yra dažomos natūraliais geležies oksido dažai ir turi platų spalvų spektrą, tarp kurių – atspalviai, pritaikyti lietuviškai odai. Taip esame tikri, jog naudojant mineralinę pudrą pavyks išvengti kaukės efekto.

Galiausiai, matinė pudra leidžia išvengti riebios ir blizgančios odos. „Uoga Uoga“ mineralines pudras praturtinome baltuoju moliu ir ryžių pudra – abu šie ingredientai padeda reguliuoti odos riebalų išsiskyrimą bei dienos eigoje dalį jo sugerti. Taip oda išlieka matinė net dienos pabaigoje.

Papildomai apsaugai – mineralinė pudra su SPF

Visi odos specialistai vieningai sutaria: be SPF apsaugos negalima žengti kojos iš namų. Pamiršus į grožio rutiną įtraukti apsauginį kremą nuo saulės, mineralinė pudra su SPF gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Be žėručio ir kitų mineralų, „Uoga Uoga“ mineralinės pudros sudėtis yra praturtinta titano dioksidu. Būtent šis mineralas veikia kaip natūralus UV spindulių blokatorius ir užtikrina apsaugą nuo žalingų saulės spindulių – SPF15.

Žinoma, planuojant visą vasaros dieną praleisti lauke, mineraline pudra apsiriboti nederėtų: ilgiau būnant saulės kaitroje, veido odai rekomenduojama aukštesnio faktoriaus SPF apsauga. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti keletą priemonių – po drėkinančio kremo veido odą patepti apsauginiu kremu nuo saulės, o makiažą užbaigti mineraline pudra.

Kaip naudoti mineralinę pudrą?

Priklausomai nuo veido odos tipo, mineralinę pudrą galima naudoti ant drėkinančio veido kremo arba įprasto makiažo pagrindo. Turint sausą odą, rekomenduojama pradėti nuo gilaus drėkinimo serumu ir drėkinančiu kremu arba losjonu. Tuo tarpu riebios odos savininkės gali rinktis lengvesnes drėkinančias priemones – vien serumą arba drėkinantį toniką. Galiausiai, jeigu odai reikalingas ryškesnis maskavimas, rekomenduojama pradėti nuo probleminių vietų maskavimo maskuokliu, makiažo pagrindu arba ta pačia biria pudra. Mineralinė pudra gali veikti ir kaip fiksuojanti pudra įprastam makiažui užbaigti – „Uoga Uoga“ asortimente tam kaip tik sukūrėme pudrą „Finišo tiesioji“. Ši pudra yra matifikuojanti, todėl sugeria ir riebalų perteklių, ir drėgmę, sukurdama itin matinį efektą.

Sudrėkinę odą, į pudros dangtelį įpilkite nedidelį kiekį pudros. Ją pakabinkite plačiu šepetėliu, o perteklių nukratykite kotelį švelniai padaužydami į dangtelį. Sukamaisiais judesiais pudrą įmasažuokite į veido odą, laikydamiesi krypties nuo veido centro į kraštus. Mineralinė pudra puikiai tinka ir norint didesnio maskavimo – leiskite jai minutę ar dvi įsigerti, o tuomet tepkite antrąjį sluoksnį.