Ne veltui antraštėje vartojame žodį „ypatinga“. Mineralinė kosmetika tokia ir yra. Nuo įprastos ji skiriasi ne tik savo sudedamosiomis dalimis, bet ir tuo, kaip veikia odą, kaip ją padengia. Klausimas – kas yra mineralinė kosmetika ir kaip neapsigauti ją renkantis?

Uoga Uoga pudros

 

Išskirtinė sudėtis

Šiandien mineralinės kosmetikos produktus leidžia daugybė kosmetikos įmonių, tarp jų – ir itin garsūs prekių ženklai. Ar ji iš tiesų brangi? Taip, tikra natūrali mineralinė kosmetika nėra pigi, bet ji verta sumokamų pinigų.

Vienas aktualiausių ir svarbiausių dalykų, kalbant apie bet kurį kosmetikos produktą, yra sudėtis. Natūrali mineralinė kosmetika gali ja pasigirti. Ji gaminama iš natūralių gamtoje randamų mineralų. Tai – titano dioksidas (titanium dioxide), cinko oksidas (zinc oxide), geležies oksidai (iron oxides), žėrutis (mica) ir kitos medžiagos.

Titano dioksidas ir cinko oksidas puikiai padengia odą, veikia kaip apsauga nuo saulės, tačiau tai nereiškia, kad būnant saulėje nereikia naudoti specialių kremų. Cinko oksidas dar veikia kaip antioksidantas, pasižymi raminamuoju poveikiu. Geležies oksidai sugeria ore esančius sunkiuosius metalus ir apsaugo, kad šie neįsigertų į odą. Žėrutis efektyviai atspindi šviesą, neturi blizgesio, sumažina porų ir raukšlelių matomumą, todėl oda atrodo lygesnė.

Kurdamos savo mineralinės kosmetikos liniją naudojame dar vieną ypatingą sudedamąją dalį – Baltijos gintarą. Jis iš jūros ir saulės gavo išskirtinių savybių, padedančių puoselėti odos grožį ir sveikatą.

Natūralioje mineralinėje kosmetikoje nėra koservantų, mineralinių aliejų (ji biri, todėl jai nereikia drėgmės), sintetinių dažiklių ir kvapiklių. Visos spalvos išgaunamos iš minėtų žemės gelmėse glūdinčių mineralų.

 

Poveikis odai

Natūralios mineralinės pudros, skaistalų ar šešėlių poveikis mūsų odai yra išties labai švelnus. Jais padengta oda atrodo natūraliai, kvėpuoja, pudra gerai sugeria riebalų perteklių ir suteikia odai matinį efektą. Gali būti tikra – neatrodysi kaip su kauke!

Dermatologai mineralinę kosmetiką vertina kaip saugesnę naudoti, ypač turinčioms odos problemų, – mažesnė tikimybė, kad sudirgins odą, sukels alerginę reakciją. Natūralią mineralinę kosmetiką gali naudoti ir jautrios odos savininkės. Šios kosmetikos sudėtyje nėra aliejų, taigi kur kas mažesnė tikimybė, kad apsunkins į aknę linkusią odą.

 

Ar ilgai išlieka?

Vienas didžiausių mitų – kad natūrali mineralinė kosmetika visiškai nesilaiko ant odos, greit nusivalo ir net nesimato, kad esi pasidažiusi. Tai tikrai netiesa. Iš natūralių mineralų išgautos spalvos yra ryškios, tad jei akių vokus tepsi žalia ar bordo spalva, tokie jie ir bus. Be to, spalvų gama išties plati! Mineralinė pudra puikiai dengia veidą, yra daug jos atspalvių, todėl lengvai prisiderinsi sau tinkamą.

Daugelis moterų mineralinę pudrą naudoja kaip kompaktinę – makiažui užfiksuoti. Galima ir taip, tačiau iš tiesų natūrali mineralinė pudra yra tepama viena, t. y. prieš tai nereikia jokių kreminių pudrų, užtenka paprasto veido kremo. Mineralinė pudra puikiai tinka ne tik dieniniam, bet ir vakariniam makiažui, puikiai išlieka ant odos. Ji nepaves net ir karštą dieną, nes pudros sudėtyje yra baltojo molio.

 

Mineralinė kosmetika vs kosmetika su mineralais

Tarp šių dviejų kosmetikos rūšių yra skirtumų, kuriuos būtina žinoti, kad neapsigautum. Ne visa mineralinė kosmetika yra natūrali. Kaip ją atskirti?

Pagrindinė taisyklė – visada žiūrėk sudėtį. Kosmetika su mineralais – ta, kurioje naudojamos sintetinės medžiagos, arba, kitaip tariant, tos, kurios neleidžiamos naudoti natūralioje kosmetikoje.

Taigi, jei sudėtyje matai vieną iš žemiau išvardytų, ji tikrai nėra natūrali:

  • Bismuto oksichloridas (bismuth oxychloride). Jis pudrai suteikia vadinamąjį šilkinį pojūtį, tačiau gali sudirginti odą, paaštrinti aknę.
  • Talkas. Ši medžiaga kemša poras, skatina spuogų atsiradimą, labai džiovina odą.
  • Nanodalelės. Tai smulkiai sutrinti mineralai, kurių poveikis odai ir organizmui nėra ištirtas.
  • Silikonai: dimetikonas (dimethicone), ciklometikonas (cyclomethicone), metikonas (methicone), fenilo trimetikonas (phenyl trimethicone), dimetikonolis (dimethiconol) ir kt. Patvaresni silikonai sunkiau nuplaunami, gali dirginti jautrią odą.
  • Mineraliniai aliejai. Kemša poras, didina dehidrataciją, mažina barjerinę odos funkciją ir taip trukdo odai pašalinti toksinus – atsiranda alerginiai bėrimai, inkštirai.  

 

Čia rasite video pamokėlę, kaip teisingai naudoti mineralinę pudrą ir susikurti ne tik natūraliai atrodantį, bet ir tikrai natūralų makiažą