Uoga uoga rekomenduoja rinktis natūralų šampūną. Kodėl tai svarbu ir kaip puoselėti savo plaukus sveikai?

Bet kokio šampūno pagrindinė sudedamoji dalis - plovikliai (angl. surfactants), kurių funkcija -  išplauti iš plaukų nešvarumus. Nenatūraliuose šampūnuose šie plovikliai dažniausiai yra agresyvūs ir dirgina galvos odą. Vienas labiausiai kosmetikos pramonėje paplitusių ploviklių vadinamas SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Greičiausiai jį rasite ir ant savo dabartinio šampūno, jei jis nėra natūralus.

Ką blogo daro SLS jums?

  • Dirgina galvos odą ir gali sukelti plaukų slinkimą.
  • Džiovina plaukus ir odą.
  • Didina tikimybę susirgti vėžiu.
  • Japonijoje atlikti tyrimai rodo, kad jie gali pakeisti netgi ląstelių DNR.
  • Teršia aplinką.

Smulkiau apie tai, galite paskaityti čia.

Kokia yra „Uoga uoga“ šampūnų sudėtis?
 
Natūralūs plovikliai, gaminami iš kokosų ir palmių aliejaus bei gliukozės. Jie yra švelnūs, nedirgina odos, nesausina plaukų, nėra toksiški ar kancerogeniniai, todėl neteršia ne tik mūsų organizmo, bet ir planetos. VISI mūsų plovikliai yra leidžiami naudoti kosmetikoje ekologiškus šampūnus sertifikuojančių organizacijų, pvz., Ecocert.
 
Vaistažolės, uogos ir kiti augalai, savyje kaupiantys savybes, reikalingas tenkinti skirtingus poreikius bei spręsti skirtingas problemas. Ar žinote, kokiu poveikiu plaukams nuo seno garsėja varnalėšos? O erškėtrožės? Rozmarinai?  Visų trijų mūsų šampūnų sudėtines dalis ir jų poveikį plaukams rasite prie kiekvieno šampūno aprašo.
Šampūnas

Jei šampūnas mažai putoja, jis blogai plauna?

Neretai žmonės nustemba, kad natūralus šampūnas mažai putoja. Tai įprasta augalinės kilmės ploviklių savybė,  tačiau tai nereiškia, kad jie prasčiau plauna nešvarumus nuo plaukų. Putojimo pasigendame tik todėl, kad esame įpratę.

Jei plaukai po plovimo „prašo“ kondicionieriaus...

Šiuo metu intensyviai dirbame, kad sukurtume kuo natūralesnį plaukų kondicionierių. O kol kas siūlome jums keletą patarimų, kurie padės susitvarkyti su nepaklusniais plaukais.

  • Prieš plovimą plaukus palepinti pasirinkto aliejaus kauke (galite rinktis ir iš mūsų sumaišytų). Svarbu nepamiršti, kad aliejų reikia naudoti labai saikingai, ypač plonų plaukų savininkėms. Po šios kaukės plaukus reikia kelis kartus perplauti šampūnu. Plaukai taps glotnesni, švelnesni, pamaitinti.
  • Šis būdas tinka ir toms, kurių plaukai itin linkę riebaluotis. Išplovus plaukus, perplaukite juos vandeniu skiestu obuolių actu (santykiu: šaukštas obuolių acto stiklinei vandens). Actas puikiai atstato plauko Ph, jį minkština, pašalina likusius šampūno likučius, suteikia purumo ir blizgesio. Nesibaiminkite dėl kvapo - jei actą tinkamai atskiesite, kvapo išdžiūvus plaukams, neliks nė kvapo :)

Mes įvertindami savo ir jūsų poreikius sukūrėme trijų rūšių šampūnus - normaliems, sausiems ir riebiems plaukams. Belieka pasirinkti jums tinkamą tipą ir atiduoti savo kasas į gamtos glėbį :) Išsirinkite sau tinkamiausią čia!

Šampūnas Čempiono

Tikimės, rezultatas jus džiugins!