Specialistai teigia, kad odos senėjimo procesai prasideda maždaug nuo trisdešimties. Tuomet oda parodo, kaip ja buvo rūpintasi iki tol. Visiškai sustabdyti odos senėjimo procesų neįmanoma, bet efektyviai juos pristabdyti galima! Čia rasitepatarimus ir vertingų aliejų sąrašą brandžios odos priežiūrai.

Priežasčių, kodėl ima vysti oda, ne viena – genetinis paveldimumas (beje jis nėra esminis), lėtėjanti medžiagų apykaita, kintanti hormonų pusiausvyra, drėgmės praradimas ląstelėse ir jų sienelių išplonėjimas, taip pat sulėtėjusi kalogeno gamyba, aplinkos poveikis.

Veiksniai, kurie padės sulėtinti odos senėjimo procesą, yra lengvai integruojami į kasdienį gyvenimą. Svarbu juos įsidėmėti ir nepamiršti, kaip tinkamai pasirinkti brandžiai odai skirtas priemones.

  • Tabako ir alkoholio atsisakymas (ar bent jau sumažinimas).
  • Ypatingas dėmesys priemonėms nuo saulės su UVA ir UVB filtrais, saikingos saulės vonios, geri akiniai nuo saulės, mažinantys raukymosi įprotį.
  • Fizinis aktyvumas, padedantis stangrinti odą. Internete galima rasti ir specialių pratimų veido odai stangrinti.
  • Tinkama mityba, kurioje nestigtų antioksidantinėmis savybėmis pasižyminčių vitaminų C ir E, mikroelemento seleno. Maisto racione turėtų atsirasti saldžiųjų bulvių, papajų, pipirų, citrusinių vaisių, vyšnių, špinatų, alyvuogių, vynuogių, virtos jautienos, nemaltų kviečių makaronų, žalios arbatos. Siekiant lygesnės odos svarbu ir tai, kad mityboje netrūktų produktų, turinčių Omega3 ir Omega6 aminorūgsčių, kuriomis garsėja alyvuogių ir rapsų aliejus, lašiša, skumbrė, graikiniai riešutai.
  • Kontrastinių vandens procedūrų praktikavimas.
  • Odos drėkinimas iš vidaus ir išorės. Drėgmei palaikyti iš vidaus – neabejotinai svarbus tinkamas kiekis vandens. Jei sunkiai sekasi atsiminti, kad reikia jį gerti nuolat, naudokitės specialiosiomis išmaniojo telefono programėlėmis.

Drėkinimui iš išorės kosmetikos pramonė sukūrė kalnus priemonių. Renkantis jas, verta pagalvoti ir apie natūralius aliejus, ar jų pagrindu sukurtus kremus. Natūralūs šalto spaudimo nerafinuoti aliejai ne tik neturi kenksmingų, toksiškų priedų, bet ir atkuria odos lipidinį barjerą, kuris apsaugo ją nuo drėgmės praradimo, žalingo aplinkos poveikio ir dehidratacijos. Kad lengviau būtų suprasti, kas yra lipidinis barjeras, galima jį įsivaizduoti, kaip cementą tarp ląstelių.

Brandžiai odai tinkamiausi aliejai ir jų savybės 

Apie tinkamiausius aliejus brandžiai odai ir jų savybes pasakoja natūralios kosmetikos „Uoga uoga“ kūrėja Lena Sokolovska. Nerafinuotą šalto spaudimo aliejų L. Sokolovska rekomenduoja tepti ant labai gerai sudrėkintos odos. Lengviau nei gryni aliejai į odą įsigeria natūralūs aliejiniai kremai, dėl juose mechaniniu būdu įmaišyto vandens, kuris lengviau patenka į odą.

Makadamijų riešutų aliejus – vienas tinkamiausių brandžios odos priežiūrai aliejų, nes efektyviai išlaiko drėgmę. Pats aliejus yra riebus, tirštas, minkštas, ilgai geriasi, įsigėręs padaro odą lygią ir glotnią. Rekomenduojama maišyti su lengvesnės konsistencijos aliejais, pavyzdžiui, erškėtrožių. Šių aliejų derinys yra kreme „Gėlių jėga".

Gėlių jėga

Alyvuogių skvalenas – tai iš alyvuogių išgaunamas augalinis komponentas, kuris savo savybėmis panašus į žmogaus poodinius riebalus. Alyvuogių skvalenas turi daug savybių aktualių vystančios, dehidratuojančios odos priežiūrai. Jis didina odos elastingumą, drėkina vidinius jos sluoksnius, gerai išlaiko drėgmę odoje, taip pat saugo nuo laisvųjų radikalų ir mažina raukšleles, atsiradusias dėl drėgmės stygiaus. Šis aliejus labai lengvas, gerai įsigeriantis.

Avokadų aliejus gerai maitina brandžią odą, savyje kaupia daug vitaminų, tarp jų A ir D, kurie stangrina odą, tolina raukšlių susidarymą. Ypatingai tinka, kai oda sausa ir jai trūksta spindesio. Dėl ryškiai žalios spalvos retai naudojamas grynas, dažniausiai maišomas su kitais aliejais arba naudojamas aliejinių kremų sudėtyje, pvz. Meilės istorija".

Meilės istorija

Erškėtrožių aliejus spaudžiamas iš erškėtrožių vaisių sėklų, labai lengvos konsistencijos. Jis puikiai drėkina, ramina ir minkština odą. Turi daug vitamino A bei yra vienas geriausių Omega3 ir Omega6 aminorūgsčių šaltinių. Šis aliejus padeda ląstelėms regeneruotis, todėl dažnai naudojamas brandžiai odai skirtos kosmetikos sudėtyje. Taip pat jis tinka jautriai ir gausiai porėtai odai. Gryno erškėtrožių aliejaus kvapas nėra labai malonus, dėl to jis dažnai maišomas su kitais aliejais.

Argano aliejus, dar vadinamas Maroko auksu, pasižymi unikalia savo riebiųjų rūgščių sudėtimi ir ypatingai didele vitamino E gausa. Tai galingas antioksidantas, kovojantis su laisvaisiais radikalais, ardančiais odos struktūrą. Argano aliejuje taip pat yra karotino. Šis aliejus prisotina ląsteles deguonimi ir stimuliuoja gyvybines odos funkcijas, lėtindamas odos senėjimo procesą. Taip pat labai tinka kaklo ir dekoltė srities odai, stangrumui palaikyti.


Šis straipsnis buvo talpintas gyvenimo būdo portale MOTERIS.LT .