„Uoga Uoga“ tapo pirma ir kol kas vienintele lietuviškos kosmetikos gamintoja Lietuvoje, gavusia griežčiausios Europoje natūralią ir ekologišką produkciją prižiūrinčios organizacijos „Soil Association COSMOS Natural“ sertifikatą. Šis pasiekimas svarbus tiek mūsų įmonei, tiek jums - natūralios kosmetikos vartotojams.

Uoga uoga bendrasavininkė Jelena Sokolovska

Griežti reikalavimai žaliavos kilmei ir produktų sudėčiai

Rankų darbo kosmetika Lietuvoje yra dar gana nauja sritis. Klientas ne visada pasitiki lietuviška produkcija. Nors visada didžiausią dėmesį skyrėme saugumui – kad nebūtų naudojamos žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojingos medžiagos, „Soil Association COSMOS Natural“ sertifikatas yra absoliutus garantas, kad gauname tik kokybiškiausią žaliavą, nes patikrinami visi tiekėjai. Tai  yra ir patvirtinimas, kad mūsų natūralios kosmetikos kokybė atitinka visus Europos Sąjungos standartus.

Norėdama gauti „Soil Association COSMOS Natural“ sertifikatą įmonė turi atitikti itin griežtus šio standarto reikalavimus. Nuodugniai patikrinami visi naudojami ingredientai – nuo žaliavos kilmės iki galutinio gamybos proceso. Draudžiamos naudoti nanomedžiagos, genetiškai modifikuoti organizmai ir jų dariniai, gama ir rentgeno spinduliuotės, nykstančios laukinės floros ir faunos rūšys.

Visi procesai – gamybos, sandėliavimo, pakavimo, atsekamumo ir kiti – turi atitikti Europos Sąjungos standartus, būti švarūs ir saugūs žmonių sveikatai ir gamtai. Ypač svarbus aplinkosaugos aspektas – įmonė privalo atsakingai naudoti gamtos išteklius, kad apsaugotų aplinką. Integruoti ir plėtoti „žaliosios chemijos“ procesus perdirbdama ingredientus. „Soil Association“ taip pat griežtai kontroliuoja produkto ženklinimą, visos etiketės privalo atitikti standarto reikalavimus. Produktus draudžiama bandyti su gyvūnais.

Teko pakeisti dalį tiekėjų

Gauti šį sertifikatą norėjome dar savo veiklos pradžioje, tačiau tada buvome per maži ir fiziškai, ir finansiškai. Ir dabar procesas užtruko beveik pusantrų metų. Naudojame daugiau kaip 200 ingredientų, penkiolika skirtingų pakuočių ir visa tai buvo išnarstyta po kaulelį. Patikrinta viskas, net indų, patalpų plovikliai.

Labiausiai užtruko darbas su tiekėjais. Įmonė naudoja daug lietuviškų ingredientų: vaistažoles, uogas, medų, bičių vašką, tačiau daugelis mažų lietuvių tiekėjų nėra tinkamai susitvarkę dokumentų, kurie įrodytų, kad jų žaliava tikrai natūrali, nemodifikuota ir pan. Dėl šios priežasties kai kuriuos tiekėjus teko pakeisti.

"Uoga Uoga" inspektorių iš Didžiosios Britanijos bus tikrinama kasmet. Apie kiekvieną pokytį privalės informuoti sertifikuojančią organizaciją. Šiuo metu „Soil Association COSMOS Natural“ ženkleliu pradeda puoštis ir mūsų produkcija. Iki vasaros pusė gaminių turės šį ženklelį, o iki metų pabaigos, tikimės, ir visi likę. Jei taip nutiks, „Uoga Uoga" taps didžiausia sertifikuoto asortimento kosmetikos gamintoja Baltijos šalyse.

Kas yra  „Soil Association“?

Nepriklausoma sertifikavimo organizacija „Soil Association“ buvo įkurta 1946 m. Anglijos ūkininkų, mokslininkų ir mitybos specialistų, siekiant populiarinti natūralų maistą ir sveiką mitybą. Šiuo sertifikatu ženklinami ir maisto, ir kosmetikos produktai. Organizacija išsiskiria tuo, kad prie privalomos procentinės ekologiškų ingredientų dalies nepriskaičiuoja vandens.

COSMOS yra pirmas bendras Europos natūralios kosmetikos sertifikavimo standartas, sudarytas penkių organizacijų: „Ecosert“, BDIH, „Soil Association“, ICEA ir „Cosmebio“. Juo gali būti sertifikuojama ekologiška („COSMOS Organic“) ir natūrali („COSMOS Natural“) kosmetika.  

Kokias veiklas reguliuoja ir užtikrina šis sertifikatas?

Ingredientų kilmę ir apdorojimą. Yra draudžiama naudoti: 
 • Nanomedžiagas;
 • Genetiškai modifikuotus organizmus (GMO). GMO ar GMO dariniai yra draudžiami naudoti pirminėse žaliavose arba sudedamosiose dalyse;
 • Gama ir Rentgeno spinduliuotės paveiktas medžiagas.

Pirminės žaliavos, kurios yra augalinės, gyvulinės ar mikrobinės kilmės, turi atitikti Konvencijos dėl tarptautinės prekybos nykstančiomis laukinės faunos ir floros rūšimis (CITES) keliamus reikalavimus. Visi šie reikalavimai yra nuodugniai tikrinami Soil Association, nuo žaliavos kilmės iki galutinio gamybos proceso.

Viso produkto sudėtį ir gamybą:
 • Produktuose ir jiems reikalingose žaliavose nėra sunkiųjų metalų, pesticidų, nitratų, genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Nenaudojami sintetiniai dažikliai, konservantai, kvapai ar antioksidantai;
 • Kokybės kontrolės sistema užtikrina: visišką ingredientų ir galutinių produktų atsekamumą ir nuolatinius tyrimus visuose gamybos etapuose ir tai, jog sertifikuotas gamintojas neatlieka jokių bandymų su gyvūnais. 
Sandėliavimą, gamybą, pakavimą. Tai reiškia, jog:
 • Siekiame mažinti pakavimo medžiagų kiekį ir siekti jų optimizavimo;
 • Stengiamės daugiau naudoti perdirbtas medžiagas arba tas, kurias galima pakartotinai panaudoti, perdirbti;
 • Produktai ir jų pakuotės savyje neturi aplinką teršiančių medžiagų, atitinka aplinkos apsaugos reikalavimus.
Aplinkosaugą:
 • „Uoga Uoga" įdiegė įmonės aplinkosaugos valdymo planą, kuris apima gamybos, tiekimo, pardavimo, pirkimo ir kitus procesus;
 • Rūšiuojame atliekas ir stengiamės perdirbti bei pakartotinai naudoti kuo daugiau jų;
 • Optimizavome transportą tiekimo ir pardavimo procesuose;
 • Mūsų valymo ir higienos priemonės yea reglamentuotos COSMOS standarte, siekiant saugumo ir aplinkosaugos tikslų, jos negali būti chemiškai kenksmingos žmonėms ir aplinkai.
Ženklinimą ir komunikaciją:
Kontroliuojame, kad produktų sudėtis būtų rašoma teisingai ir aiškiai (teisingas eiliškumas, žvaigždute žymima ekologiškame ūkyje išauginti ingredientai).
 
Auditą ir kontrolę:
Kiekvienais metais visi procesai yra iš naujo patikrinami auditorių iš Jungtinės Karalystės. Vyksta kontrolė ar veikla vykdoma pagal standarto reikalavimus.
 

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.sacert.org/healthbeauty/standards