Sakoma, kad gražūs plaukai – švarūs plaukai. Ar jie ilgai tokie bus, pasakys Tavo šampūno buteliukas. Dėl šios kosmetinės higienos priemonės neretai kyla labai kontroversiškų diskusijų. Ar įmanoma džiaugtis švariais ir sveikais plaukais?

Uoga uoga plaukai

 

Šampūno ištakos siekia XVIII a., o pats terminas į Europą atkeliavo iš hindi kalbos žodžio (kilusio iš sanskrito kalbos) „chāmpo“, reiškiančio galvos masažą su aliejais. Taigi šampūno kilmė siejama su Indija, kur įvairios žolelės ir jų gaminiai buvo naudojami kaip šampūnai nuo seniausių laikų. Tiesa, šie šampūnai ne visai tokie, prie kokių esame įpratę. Tokio pavidalo ir tekstūros šampūnai, kokius naudojame šiandien, buvo sukurti tik XX a. pradžioje. Vartotojų mėgstami, o gamintojų nuolat tobulinami ilgainiui jie pradėjo kelti vis daugiau dvejonių. Šiandien viename žodyje „šampūnas“ slypi kur kas daugiau nei tik kosmetinės higienos priemonės, skirtos plaukų ir galvos odos švarai palaikyti, apibūdinimas.

Sintetinius šampūnus gaminančios kosmetikos bendrovės sutartinai teigia, kad jų produktai, naudojami su derančiu plaukų balzamu ar kauke, yra vienintelis kelias gražių plaukų link. Net ir naudodami agresyvias chemines medžiagas, tokias kaip Sodium Lauryl Sulfate (SLS) ir Sodium Laureth Sulfate (SLES), jie sėkmingai pasiekia didelę dalį vartotojų. Žinoma, šie šampūnai puikiai putoja ir švariai išplauna.

Uoga uoga šampūnai

Įdomu, kad tuo pačiu metu atsiranda šią nuomonę neigiantis no poo tarptautinio masto judėjimas prieš sintetinius šampūnus. Pasak jo šalininkų, naudojant sintetines medžiagas ne tik negalima padaryti plaukų gražesnių ar sveikesnių, bet ir galima pažeisti pačią galvos odą bei išbalansuoti normalią riebalinių liaukų veiklą. Jai sutrikus plaukai ilgainiui pradeda vis labiau riebaluotis ir atrodo, kad išeities nėra. Maža to, jei kasdien trenkame galvą sintetiniais šampūnais, suardomas galvos odos apsauginis sluoksnis, kurio atstatyti ji nespėja. Taip galvos oda lieka neapsaugota, nepamaitinta, nuolat sausinama. Visa tai lemia lėtesnį plaukų augimą, silpnesnį plaukų žvilgesį, palankias sąlygas plaukų galiukams skilinėti ir pleiskanoms atsirasti.

Šiandien ir išeitis, ir alternatyva tikrai yra. Vietoj sintetinių šampūnų savo plaukus ir galvos odą galime lepinti natūraliais, greitai biologiškai suyrančiais augalinės kilmės šampūnais, praturtintais naudingais aliejais. Šie šampūnai nedaro žalos nei mums, nei mus supančiai aplinkai ir gyvūnijai. Juose esantys aliejai sustiprina galvos odos apsauginį sluoksnį, o švelnūs augalinės kilmės prausikliai švariai plauna plaukus.

Uoga uoga sampunai

 

VASAROS PATARIMAS – GALVĄ TRINK EŽERE. EŽERE?!

Gėlas ežero ar upės vanduo neturi kalkių ir geležies priemaišų, todėl rekomenduojama stikline tokio vandens bent praskalauti plaukus. Išvykose į gamtą ar siautulingą vasaros festivalį geriausias Tavo draugas gali būti „Uoga Uoga“ šampūnas ir balzamasŠie produktai yra greitai biologiškai suyrantys, draugiški Tau ir aplinkai, todėl drąsiai gali naudoti juos maudynėms ežere.