Koks skirtumas tarp veido odos drėkinimo ir maitinimo? Viena „Uoga Uoga“ įkūrėjų Lena Sokolovska sako, kad oficialaus nustatyto paaiškinimo nėra, kaip ir apibrėžčių kosmetikos industrijoje.

Uoga Uoga October post

 

„Įprastai drėkinamuoju kremu vadinamas tas, kuris yra lengvesnis, turi daugiau vandens, mažiau aliejų, turi drėkinamųjų medžiagų, kurios sulaiko drėgmę odoje: glicerino, pantenolio ir kitų. Maitinamieji kremai yra riebesni, turi mažiau vandens, daugiau aliejų, kuriuose gausu amino rūgščių, vitaminų. Maitinamieji yra daugiau apsauginiai kremai. Jie taip pat sulaiko drėgmę odos viduje, tik papildomos drėgmės suteikia mažiau nei drėkinamieji kremai“, – aiškino natūralios kosmetikos gamintojos „Uoga Uoga“ vadovė.

Daugelis mūsų įsivaizduoja, kad odą reikia drėkinti tik šiltuoju metų laiku, o esant vėsesniam orui – ją maitinti. Negalima nesutikti, tačiau L. Sokolovskos teigimu, odą reikėtų drėkinti ištisus metus, tik šaltuoju sezonu ją derėtų ir labiau pamaitinti, apsaugoti nuo šalčio ir į lauką eiti palaukus, kol kremas visiškai įsigers, nes priešingu atveju gali sutrūkinėti kapiliarai.

Uoga Uoga rich face creams

„Dėl išorės veiksnių, tokių kaip užterštas oras, netinkama mityba, stresas, ypač dėl vandens stokos, taip pat senėjimo procesų oda kartais nebesugeba savęs drėkinti iš vidaus, tampa vis sausesnė, todėl būtina ja rūpintis ir iš vidaus – geriant daug vandens, tinkamai maitinantis, ir iš išorės – ją drėkinant. Tam naudojame aliejus arba kremus, kurie padengia odą apsauginiu sluoksniu, neleidžia išgaruoti drėgmei, o skirtinguose natūraliuose aliejuose yra papildomų maitinamųjų medžiagų, kurios reikalingos odos ląstelėms“, – sakė L. Sokolovska.

Pasak jos, odą palepinti kremu reikia ir ryte, ir vakare, kai ją nuvalome, todėl ne tik dieninis, bet ir naktinis kremas turėtų atsirasti kiekvienos moters vonioje.

„Manau, kad nakčiai kremą reikia naudoti visada, tik nuo odos tipo priklauso kokį – tą patį dieninį ar riebesnį. Naktinis kremas turi daug laiko įsigerti, tad galima naudoti ir riebesnį, labiau maitinamąjį. Rezultatas – oda liks ir padrėkinta, ir pamaitinta. O kalbant apie šaltąjį sezoną, kuris jau mus užklupo, ir dieną geriau rinktis riebesnį, nuo šalčio apsaugantį maitinamąjį veido kremą“, – patarė natūralios kosmetikos kūrėja.

Uoga Uoga oils

Jei labiau mėgstate naudoti aliejų nei kremą, siūlome jo mišinius įvairių tipų odai:

- sausai: makadamijų, migdolų ir erškėtrožių aliejai, taip pat tinka arganų aliejus;
- normaliai: migdolų ir abrikosų kauliukų aliejai;
- riebiai: lazdyno riešutų ir kanapių sėklų aliejai.

Sumaišykite juos lygiomis dalimis ir tepkite veidą.