Sena grožio taisyklė: norite atrodyti puikiai – susitvarkykite antakius! Kaip sako „Uoga Uoga“ grožio namo vizažistė Rūta, antakiai keičia ne tik žvilgsnį, bet ir viso veido harmoniją. Su ja kalbamės apie antakių dažymą natūraliais šešėliais: į ką atkreipti dėmesį, kokį šepetėlį naudoti ir, svarbiausia, kokias spalvas rinktis?

Uoga uoga makiazas

 

– Kaip pasidažyti antakius, kad jie atrodytų nepriekaištingai?

– Pačioms gali būti sudėtinga išgauti idealią antakių formą, todėl rekomenduojama bent kartą per mėnesį apsilankyti pas specialistę, o vėliau tiesiog palaikyti gražią ir tinkamą antakių formą namų sąlygomis.

Pirmiausia dvipusiu antakių šepetėliu sušukuojame antakių plaukelius. Vėliau tą patį šepetėlį naudojame kaip pagalbininką formuojant sau tinkamą antakių formą – brėžiant nematomas linijas.
Dedame šepetėlį prie nosies krašto ir lygiuojame su vidiniu akies kampučiu.

Antakiu dažymo schema

Taškas A – antakio pradžia prasideda nuvedus tiesią liniją nuo nosies krašto akies kampučio link. Čia antakiai turėtų prasidėti, taip jie nebus per arti vienas kito (antraip žvilgsnis atrodys piktas).

Taškas B – aukščiausia antakio vieta yra nuvedus tiesią liniją per nosies kampą ir akies vyzdį.

Taškas C – antakio pabaiga yra nuvedus tiesią liniją per nosies kampą ir akies kraštą, jis neturėtų būti ilgesnis.

Šiuos atskaitos taškus galima pasižymėti baltu akių pieštuku, tada bus lengviau padažyti antakius šešėliais. O ir baltą spalvą bus lengva nuvalyti.

– Kaip parenkama antakių spalva?

– Rekomenduojama rinktis pagal natūralią plaukų spalvą. Tokia taisykle vadovaujantis yra mažiausia tikimybė prašauti. Jei bruožai išraiškingi, tiks ir tamsūs (juodi) antakiai. Tačiau labai svarbu save įvertinti kritiškai. Kitaip pamačius moterį pirmiausia į akis kris tamsūs antakiai. Visiškai juoda spalva dažniausiai veidą padaro piktą ir griežtą.

– Kokių spalvų šešėliai tinka antakiams dažyti?

– Antakių šešėliai suteikia patį natūraliausią efektą. Formai ryškinti svarbiausia yra tinkamai pasirinkta spalva ir kokybiški, t. y. gerai pigmentuoti, šešėliai. Tinkamiausios spalvos yra matinės: šalti rudi atspalviai arba ruda, maišyta su pilku (grafitų) pigmentu.

Uoga uoga akių šešėliai

– Ar ilgai išlieka šešėliais padažytų antakių spalva? Gal yra būdų, kaip tą laiką prailginti ir nesibaiminti, kad vidury vakarėlio liksime „be antakių“?

– Šešėliais padažytų antakių spalva gali laikytis puikiai net ir ekstremaliomis sąlygomis. Jau minėjau, kad itin svarbu pasirinkti gerai pigmentuotus šešėlius. Tada ne tik garantuotai turėsite keliais potėpiais paryškintus antakius, bet ir pigmentas geriau įsigers į odą.

Norint, kad šešėliai laikytųsi užtikrintai, antakių dažymą galima užbaigti antakių geliu. Jis gali būti bespalvis arba su spalva, yra ir vandeniui atsparių. Beje, gelis užfiksuos ir prieš dažymą sušukuotus antakių plaukelius bei suteiks jiems blizgesio. Geriau paieškojus, galima rasti ir natūralių antakių gelių.

– Kokios formos šepetėlis tinkamiausias antakiams dažyti?

– Tinkamiausias yra įstrižasis šepetėlis. Idealiausias ir praktiškiausias variantas yra dvipusis: viena dalis skirta antakiams sušukuoti, kita – įstrižoji – leidžia kurti itin tikslias linijas.